'Galatasaray'ı şamar oğlanına çevirdiler'

'Galatasaray'ı şamar oğlanına çevirdiler'
'Galatasaray'ı şamar oğlanına çevirdiler'
Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Hamdi Yasaman, Türkiye Futbol Federasyonu'nu (TFF) hedef alan zehir zemberek açıklamalar yaptı.

Sarı-kırmızılı kulüp, Eskişehirspor ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası maçı sonrası futbolcularının yayıncı kuruluşa röportaj vermemesi sebebiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından 10 bin TL para cezası verilmesine tepki gösterdi. Kulüp İkinci Başkanı Hamdi Yasaman, konuyla ilgili Hürriyet'ten Ali Naci Küçük'e yaptığı açıklamada çarpıcı ifadeler kullandı.

İtiraf! İşte Burak Yılmaz gerçeği

"ELLERİNDE SOPA, DEVAMLI VURUYORLAR"

Tahkim Kurulu'na başvurarak cezaya itiraz edeceklerini belirten Yasaman, şunları söyledi:
"Bu uygulama insan haklarına aykırı. Galatasaray mağlup olmuş, oyuncusu da konuşmak istemeyebilir. Futbolcuyu mecbur tutamazsınız. Bu tip ağır hükümler uygulanmaz. Çok yanlış. TFF ‘oyuncu konuşmadı’ diye ceza veriyor. Ceza yiye yiye şamar oğlanına döndük. Bu konuyu Tahkim Kurulu'na götüreceğim. Cezaların, ölçülü, adil ve caydırıcı olması lazım.

Her dakika, her maç ceza geliyor. Bunda bir yanlışlık var. Galatasaray’ın marka değeri var. Potansiyel suçlu muyuz? Neredeyse tutuklu sevk edecekler. Ceza kurulu değil, ceza infaz kurulu gibi hareket ediyorlar. Ellerinde sopa, devamlı vuruyorlar."

Kulüplere verilen tribün cezalarını da doğru bulmadığını vurgulayan Galatasaray İkinci Başkanı, "Passolig kuruldu, kameralar kuruldu. Buna rağmen vukuat oluyorsa suçlu niye kulüp? Git, kanuna göre bunu kim yapıyorsa onu cezalandır. Bu kuralların revize edilmesi lazım. Bunlar hukuka uygun değil" diye konuştu.

Galatasaray'da iki oyuncu kadro dışı!