"Galatasaray'ın 3'lük yapması lazımdı"

"Galatasaray'ın 3'lük yapması lazımdı"
"Galatasaray'ın 3'lük yapması lazımdı"
Ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın 1-0 kazandığı TFF Süper Kupa maçını değerlendirdi.

NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, "Vasat Galatasaray , kötü Fenerbahçe 'yi yendi. 1-0'dan sonra Fenerbahçe etkili oldu. Ben 1-0'dan sonra 2'ye 3'e gideceğini düşünüyordum. Galatasaray'ın, kendi sahasına yaslanmış, 10 kişi kalmış Fenerbahçe'yi 3'lük yapması lazımdı. Bir futbolsever olarak sergilenen futboldan memnun değilim. Kaleciler, sol bekler ve Drogba dışındaki oyuncuları beğenmedim. Taktik anlamda 'Antrenörler ne verdi?' derseniz, ben bir şey almadım. Galatasaray, Hakan Balta ve Eboue'yi daha fazla çıkarsaydı, Fenerbahçe'yi daha çok yorardı. Son bölümler dışında Galatasaray daha iyi oynadı" diye konuştu.

Süper Kupa'da madalya skandalı

CARDOZO MU, EMENIKE Mİ? 

Dilmen, "Fenerbahçe kabuk değiştiriyor. Geçiş dönemi sıkıntılı geçecek gibi görünüyor. Emre, ceza alanıan girmedi. Topal ise duran top dışında hiç girmedi. Gol atmadılar, gol kaçırmadılar. Geçen sene Fenerbahçe pas yaparak dinleniyordu. Bu sezon pas yapmıyorlar. Bugün yaptılar, ama Galatasaray sayesinde yaptılar. 'Cardozo mu-Emenike mi? derseniz, şu amaçta Cardozo ne yapacaktı? Ama Menike bir silahtır. Rakibi ürkütür" ifadelerini kullandı.

DROGBA'YA ÖVGÜ

Süper Kupa'yı Galatasaray'a kazandıran Didier Drogba hakkkında ise Rıdvan Dilmen, "Drogba olağanüstü bir futbolcu. Bizim ligimiz ona zayıf kaldı. Felipe Melo bugün iyiydi, ama Selçuk İnan sahada yoktu. Rakibe bakılınca devleşmesi lazımdı, ama olmadı" yorumunda bulundu.

"KIRMIZI KART DOĞRU, AMA..."

Dilmen, kırmızı kartla oyun dışında kalan Bruno Alves'e çıkan iki sarı kartın da doğru olduğunu belirtiken, "Kartlar doğru, ama avantaj uygulanması lazımdı. Galatasaray gole gidiyordu" dedi.

Süper Kupa Cimbom'un

Emre Belözoğlu sözünü tuttu