Galatasaray'ın Amrabat kararı

Galatasaray'ın Amrabat kararı
Galatasaray'ın Amrabat kararı
Sarı-kırmızlı takımda kalması yönünde fikir birliğine varılan 27 yaşındaki futbolcunun yeni sezon kampına katılacağı öğrenildi.

Galatasaray ’da yeni teknik direktör kadar yabancı futbolcuların geleceği de merak ediliyor. Izet Hajrovic ile yolların ayrılmasından sonra kadrosunda Muslera, Eboue, Chedjou, Telles, Melo, Sneijder, Bruma, Amrabat, Dany ve Ontivero olmak üzere 10 yabancısı bulunan Cimbom’da sürpriz bir gelişme yaşandı ve Amrabat’ın takımda kalmasına karar verildi. Geçen sezonun 2. yarısında İspanyol ekibi Malaga’ya kiralanan ve başarılı bir grafik yakalayan Faslı sol kanat oyuncusunun takımla birlikte kampa götürüleceği öğrenildi.

Aysal: Gözlerinde korkuyu gördüm


Amrabat konusundaki en büyük sürprizin ise ayrılmadan önce Roberto Mancini’den geldiği belirlendi. İtalyan teknik adamın yönetime sunduğu raporda, Nordin Amrabat’ın kamp kadrosunda yer almasını talep ederek son durumunu burada görmek istediğini bildirdiği ortaya çıktı. Sarı-kırmızılı yönetimin, 8.6 milyon euroya iki sezon önce Kayserispor’dan alınan 27 yaşındaki futbolcudan büyük zarar etmemek için bu kararı aldığı ifade edildi.

UEFA Finansal Fair-Play Kriterleri yüzünden harcamalarına dikkat eden ve önümüzdeki sezon için düşük bir transfer bütçesi belirleyen sarı-kırmızılıların, Amrabat’ı yeniden kazanmak için bu yolu seçtiği dile getirildi. (Milliyet)

G.Saray'ın ilk maçı 19 Temmuz'da