Galatasaray'ın ateş püskürdüğü hakem Recep Ankaralı kimdir?

Galatasaray'ın ateş püskürdüğü hakem Recep Ankaralı kimdir?
Galatasaray'ın ateş püskürdüğü hakem Recep Ankaralı kimdir?
Galatasaray Yönetimi'nin 7. maça atanmasına büyük tepki gösterdiği Recep Ankaralı, Fenerbahçe Ülker ile oynanan serinin ikinci maçında verdiği kararlarla Galatasaray camiasının büyük tepkisini çekmişti.

Hakem Recep Ankaralı, Beko Basketbol finallerinde Galatasaray Liv Hospital ile Fenerbahçe Ülker takımları arasında oynanan serinin ikinci maçında verdiği kararlarla Galatasaray camiasının büyük tepkisini çekmişti. Galatasaray yönetiminin "şaibeli hakem" olarak nitelendirdiği Recep Ankaralı'nın 7. maça da atanmasıyla ipler koptu. TBF'ye ateş püsküren ve seriden çekilen Sarı-Kırmızılılar'ın, Recep Ankaralı'yı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) şikayet edeceği öğrenildi. Peki Recep Ankaralı kimdir? İşte cevabı...

1989 yılında İstanbul ’da Kadir Özçelik ve Necip Kapanlı tarafından açılan Temel Hakem Kursunu tamamlayarak İstanbul’da aday hakem olarak düdük çalmaya başladı. 1992 yılında A klasmanı olan Recep Ankaralı, 1995 yılından itibaren de FIBA hakemi olarak görev yapmaya başladı. 2000-2001 sezoununda Euroleague in kurulmasıyla Euroleague de görev yapmaya başlayan Ankaralı, Euroleague de yüzü aşkın maç yönetmiş ve 3 kez de Euroleague dörtlü finalinde görev yapma başarısı göstermiştir. Türkiye 'nin en iyi basketbol hakemlerinden biri olan Recep Ankaralı, 2006 Dünya Basketbol Şampiyonası ve 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'na çağırılan hakemler arasında yer almıştır. Ankaralı ayrıca 2012 Londra Olimpiyatlarına da davet edilmiştir. Recep Ankaralı hakemlik ile beraber Türkiye Basketbol Federasyonu Hakem Eğitim Koordinatörlüğü görevini de yapmaktadır. (Fanatik)