"Galatasaray'ın başarısına gölge düşürmeyin"

"Galatasaray'ın başarısına gölge düşürmeyin"
"Galatasaray'ın başarısına gölge düşürmeyin"
UEFA Başkanı Michel Platini, Türk Telekom Arena'da karla kaplı zeminde oynanan Galatasaray-Juventus maçıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Juventus, Şampiyonlar Ligi’nde Galatasaray ’a elenmelerinin haksız olduğunu hâlâ düşünedursun, Avrupa ’nın patronu UEFA Başkanı Michel Platini, konuya son noktayı koydu: Galatasaray’ın başarısını sakın gölgelemeyin."

Galatasaray Muslera'nın sözleşmesini uzattı


Sevilla ile Benfica arasında oynanan UEFA Avrupa Ligi Finali’ni izlemek üzere Torino’ya giden Platini, Juventus’a yakınlığı ile tanınan Tuttosport gazetesini ziyaret eder. Siyah-beyazlı ekipte forma giydiği yıllarda dost edindiği gazeticilerle yapılan sohbette, laf dönüp dolaşıp Galatasaray-Juventus maçına gelir. Maçtan sonra attıkları "Teşekkürler Michel” manşetinin ağır olduğunu itiraf eden Tuttosport yetkilileri, karlı sahada UEFA’nın ‘maç oynanabilir’ kararının yüzde yüz yanlış olduğunu tekrarlar.

"SNEIJDER İYİ FUTBOLCU DA..."

İşte tam o andan itibaren Platini, tatlı sert cevaplarıyla Tuttosport yetkililerini şaşkına çevirir: O kapağınızdaki resmimi çok beğendim. Büyük de kullanmışsınız. UEFA Başkanı’nın da zaman zaman ilgi görmesi gerekiyor. O nedenle teşekkür ediyorum. Ama haberdeki ifadelerinize maalesef katılmıyorum. Çünkü o sahada her iki takım da aynı şartlarda mücadele etti. Yani golü atan Sneijder iyi futbolcu da, Juventus’un defanstaki futbolcuları kalitesiz mi? O zaman suçu Juve kendinde aramalı. Ayrıca biliyorsunuz ki, UEFA o maçın oynanmasına oybirliği ile karar verdi. Bu karara hem kulüp yetkilileri hem de sizin saygı duymanız gerek. Ve en önemlisi Juventus gibi büyük bir kulüp ve sizin gibi önemli bir medya kuruluşu, elenmenin verdiği üzüntüyle böyle mazeret aramamalı...” (Fanatik)

Aysal açıkladı! İşte tüm gerçekler