Galatasaray'ın çılgın projesi

Galatasaray'ın çılgın projesi
Galatasaray'ın çılgın projesi
Belçika 1. Ligi takımlarından Mouscron Peruwelz'in yüzde 51'lik hissesini 1.2 milyon Euro'ya almayı planlayan Galatasaray, ihtiyaç fazlası olan futbolcuları bu ekibe gönderecek. Aslan, takımın teknik heyetini de kendi belirleyecek.

Galatasaray Kulübü, ilk kez Ünal Aysal döneminde projelendirilen, Cesare Prandelli ile hayata geçmesi düşünülen “ Avrupa ’da iki takım” hedefini Dursun Özbek ile hayata geçiriyor. Belçika 1. Ligi takımlarından Mouscron Peruwelz’in yüzde 51’lik hissesini satın almak isteyen Cimbom, köklü kulübü pilot takımı yapacak.

Galatasaray'ın listesindeki Podolski Türkiye'de

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; kadrosunda 48 futbolcusu bulunan, yeni transferlerle bu sayıyı daha da artıracak olan sarı-kırmızılıların, lige 28 futbolcuyla girme zorunluluğu bulunuyor. Ancak birçok ismi elden çıkaramama sorunu yaşayan Aslan, Türkiye’de ilk kez uygulanacak bu proje ile önemli bir problemi halletmiş olacak. Aslan, kullanamadığı futbolcuları zararına satmaktansa bu kulüpte değerlendirecek.

AVRUPA VİTRİNİ

Belçika’nın Avrupa futbol piyasasında önemli bir vitrin olduğu gerçeğinden hareket eden Galatasaray, Mouscron Peruwelz’in mali krizde olmasını fırsata dönüştürüp bu kulübün yüzde 51 hissesini alarak kontrolü eline geçirmek istiyor. Belçika ekibinin hisselerine 1.2 milyon Euro gibi düşük bir rakamla sahip olabilecek Cim-Bom böylece Türkiye’de yararlanamadığı futbolcuları bu kulübe gönderecek.

Ayrıca gelecek vaad eden futbolcuların burada vitrine çıkarılması amaçlanıyor. Cimbom bununla birlikte takımın teknik heyetini de kendi belirleyecek ve uygulanmasını istediği prensipleri kendi oluşturacak.

İNGİLİZLERİN FAVORİ EKİBİ

Galatasaray’ın pilot takım olarak düşündüğü Royal Mouscron-Peruwelz’e bir dönem Manchester City de talip olmuştu. 2010 yılında iflas eden eski kulüp, İngilizlerin 3 milyon sterlinlik teklifini ilk etapta kabul etmiş ancak daha sonra yaşanan sorunlar nedeniyle anlaşma resmiyete dökülememişti.

Yeni kurulan Royal Mouscron-Peruwelz’e son olarak da Premier Lig’in şampiyonu Chelsea ilgi göstermişti. Nisan 2015 yılında İngiltere’de uygulanacak yeni yabancı kuralını da hesaba katan Maviler, pilot takım olarak Belçika ekibini düşünmüştü. Ancak henüz sonuç alınamadı.

BELÇİKA YOLCULARI

Sarı-kırmızılılarda; Lucas Ontivero, Sercan Yıldırım, Oğuzhan Kayar, Eray İşcan, Dany Nounkeu, Furkan Özçal, Yekta Kurtuluş, Umut Gündoğan, Blerim Dzemaili, Birhan Vatansever gibi futbolcular bu kulübe gönderilip vitrine çıkarılacak.

Öte yandan Endoğan Adili ve Kaan Baysal, Erdal Keser’in çalıştırdığı İsviçre İkinci Lig ekiplerinden FC Wil’e kiralandı.

Ve Melo, Galatasaray'da kaldı!