Galatasaray'ın futboluna ağır eleştiri

Galatasaray'ın futboluna ağır eleştiri
Galatasaray'ın futboluna ağır eleştiri
İspanya basını, Şampiyonlar Ligi D Grubu'ndaki ilk maçında Anderlecht ile 1-1 berabere kalan Galatasaray'ın ortaya koyduğu oyunu beğenmedi.

Galatasaray 'dan çok Anderlecht'i başlıklarına taşıyan İspanyol basını, sarı-kırmızılı takımın futbol olarak alması gereken daha çok yolunun olduğuna dikkati çekti. Galatasaray'ın sergilediği futbola ağır eleştiriler getiren gazeteler, Türk takımının gruptan çıkmasının zor olacağını öne sürdüler.

Sneijder'den olay sözler: Zafer!


PRANDELLI EŞYALARINI TOPLAYACAKTI

Marca gazetesi, "Prandelli'nin mobilyalarını toplamasına Yılmaz engel oldu" başlığını kullanarak Belçika ekibinin Galatasaray karşısında ciddi bir futbol ortaya koyduğunu yazdı. Galatasaray'ın futbolunu bir şeye benzemediğini savunan gazete, İtalyan teknik adamın işinin zor olduğunu ileri sürdü. As gazetesi ise başlığında " Yılmaz bir puanı getiren gol ile sürprizi engelledi " sözlerine yer verdi. Gazete, Galatasaray'ın evinde ancak beraberliğe boyun eğen bir futbol sergilediğini hatırlatarak, bunda Anderlecht'in agrasif ve koordineli futbolunun etkisinin büyük olduğunu belirtti.

GALATASARAY'DA SİYAH GELECEK

Sport gazetesi de "Anderlecht Galatasaray'ın siyah geleceğini ortaya çıkardı" başlığını kullandı. Gazete, Anderlecht takımının gruptaki şansının Galatasaray'dan daha fazla olduğunu da iddia ederek, Sarı kırmızlı futbolcuların katı defans uygulayan Anderlecht karşısında aciz kaldığına işaret etti.

Şampiyonlar Ligi'nde toplu sonuçlar


EN İYİ SONUCU ALDI

El Mundo Deportivo gazetesi ise başlığına, "Galatasaray'ın evinde maksimum çıkartacağı sonuç beraberlik oldu" cümlesini çıkardı. Gazete, Galatasaray ataklarını bilinçsiz olarak niteleyerek Burak Yılmaz'ın son dakikalarda attığı golün kötü futbolu örtemeyeceğini ifade etti.

ALMAN BASINI: ANDERLECHT GALİBİYETİ ARMAĞAN ETTİ
Alman spor dergisi Kicker, maçla ilgili, "Anderlecht inanılmış galibiyeti armağan etti. Burak uzatma dakikalarında bir puanı garantiledi" başlığını attı. Haberde şu ifadeler kullanıldı;
"Türkler maç boyunca hayal kırıklığına uğradı, ancak beraberlik için bir atak yetti. Belçikalılar beraberlik karşısında kendilerini yenilmiş gibi hissettiler. Şampiyonlar Ligi ayrı bir kalibre. İstanbul 'da oynamak da pek kolay değil. Belçikalılar ilk 10 dakika bu güçlüğü yaşadılar. Fakat Galatasaray kendi oyununu bulamadı ve bu durum maç boyunca pek değişmedi." MEHMET ÇİFTÇİ (DHA)

Arena'da sürpriz gerilim!