Galatasaray'ın Grosskreutz planı

Galatasaray'ın Grosskreutz planı
Galatasaray'ın Grosskreutz planı
Sarı-kırmızılı yönetim, Kevin Grosskreutz transferinde yaşanan 'imzasız evrak' skandalından sonra konuyla ilgili FIFA'ya gitmeye hazırlanıyor.

Galatasaray 'da Kevin Grosskreutz seferberliği sürüyor... Kulüp  Başkan Yardımcısı Eşref Alaçayır ve beraberindeki heyet, önümüzdeki günlerde FIFA ile toplantı yaparak, Alman oyuncu ile ilgili konuyu masaya yatıracak.

Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre; günlerdir savunma üzerinde çalışan yönetim, temeli zamanlama olarak belirledi. Sarı-kırmızılılar, evrakların sistem kapanmadan yüklendiğinin altını çizecek. Yönetim, Grosskreutz'un ocak ayına kadar oynamama yaptırımını para cezasına çevirmeye çalışacak.  Ancak FIFA'nın bu tarz konularda çok katı kurallarının bulunduğu ve olumlu cevap alınma ihtimalin düşük olduğu belirtildi.

Yönetim, Grosskreutz transferinde yaşananların bir örneğini araştırsa da bire bir aynısına rastlayamadı. FIFA ile yapılacak görüşmelere Başkan Yardımcısı Eşref Alaçayır'ın yanı sıra kulübün hukukçuları, Grosskreutz'un menajeri ve Borussia Dortmund Kulübü'nün avukatları katılacak.

Grosskreutz, hazırlanan savunma kabul edilmezse Ocak ayına kadar Galatasaray ile resmi maçlara çıkamayacak. Alman futbolcu, yalnızca antrenmanlarda ve özel maçlarda oynayabilecek.