Galatasaray'ın ilk 11'i belli oldu

Galatasaray'ın ilk 11'i belli oldu
Galatasaray'ın ilk 11'i belli oldu
Sarı-kırmızılı takımın teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, Şampiyonlar Ligi'nde yarın oynanacak Arsenal maçında forma giyecek futbolcuları açıkladı. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim birçok kez maçtan bir gün önce ilk 11'i açıklamıştı.

Hamza Hamzaoğlu ile Umut Bulut, yarın oynanacak Arsenal maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Hamzaoğlu'ndan önce söz alan Umut Bulut şunları söyledi:
"Hamza Hamzaoğlu'nun gelişiyle özgüvenimizi kazandık. G.Saray'a yakışır bir şekilde mücadele edip, kazanmak istiyoruz. Bundan önceki hocamız genelde beni ikinci yarı oyuna alıyordu. Ben de elimden geleni yapıyordum. Hamza hocanın bizi tanıması, güvenmesi, sahaya sürmesi güvenimizi arttırdı. Burak'la birbirimizi iyi tanıyoruz"

Umut Bulut'un ardından soruları alan 44 yaşındaki hocanın açıklamalarından satır başları şu şekilde:
"Son iki maçta ortaya koyduğumuz bir performans var. Yarınki maçta da o seviyede bu performansı nasıl ortaya koyabileceğimizi göreceğiz. Rakibimizin Arsenal olduğunun farkındayız ama biz de yarın Galatasaray olarak sahada olacağız, en iyi şekilde mücadele edeceğiz."

"Tabi yarınki maçta oyuncularımızın ve bizim üzerimizde herhangi bir baskı olmaması bizim adımıza avantaj. Taraftarlarımızın bize ve takımımıza olan desteğinden ötürü teşekkür ediyorum. Yarın inşallah iyi bir futbol oynarız."   

"Bize inanan, güvenen insanlar olduğu gibi önyargıyla yaklaşanlar da olacaktır. Oyuncularımız bize göre şekil alır. Sahada hata yapıyorlarsa bir şeyleri eksik bıraktığımızı gösterir. Bundan sonra da iyi oynamayan oyuncum varsa bunun sebebi de ben olurum. Yerlisi, yabancısı ayrırt etmeden hepsinin özverisinden memnunum. Hepimizin tek gayesi kulübümüzü daha iyi seviyelere taşıyabilmek."

"Yarın onları sahalarına hapsetmeye çalışacağız. Başaramazsak takım halinde savunma yapacağız. Pozisyon neyi gerektiriyorsa sahada onu yapan bir takım olmaya çalışacağız. Arsenal iyi bir takım. Onlar bize iyi bir direnç gösterirse belki savunmaya odaklanıp kontrayı düşüneceğiz. Kazanabiliriz de kaybedebiliriz de. Sonuç ne olursa olsuz havamız olumsuz bir şekilde etkilenmeyecek. Neticede bu sezonki hedefimiz farklı."

ARSENAL MAÇININ İLK 11'İNİ AÇIKLADI

"Sahaya son maça benzer bir şekilde çıkacağız. Yine 4-2-3-1 düzenini kullanacağız. Önde Umut Bulut, onun arkasında Burak Yılmaz yer alacak. Chedjou'nun ufak bir problemi var. O bölgeye başka bir oyuncu düşünüyorum. Sabri'nin yerinde Tarık'ı, orta sahada Melo ve Emre Çolak, solda Sneijder , sağda Bruma ve önde Umut ile Burak oynayacak."