Galatasaray'ın işi zor! İşte rakipler

Galatasaray'ın işi zor! İşte rakipler
Galatasaray'ın işi zor! İşte rakipler
Şampiyonlar Ligi'nde Galatasaray'ın kurada üçüncü torbada yer alması beklenirken, ilk iki torba göz korkuttu. İlk bölüm, 7 üst düzey şampiyondan oluşuyor. 2. torbada ise Real Madrid, Manchester City gibi devler yer alıyor.

Sezonu 4. yıldızla açan Galatasaray ’da Şampiyonlar Ligi heyecanı şimdiden başladı. Üst üste 4. sezonda grup aşamasına direkt katılma başarısı gösteren sarı-kırmızılı takım, UEFA ’nın sistemi değiştirmesiyle zorlu bir yolculuğa çıkacak.   

Galatasaray'dan UEFA'ya mektup

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; belirlenen yeni kurala göre UEFA sıralamasında ilk 7’de olan ülkelerin şampiyonları direkt 1. torbayı oluşturdu. Bu nedenle 2. torbada da birbirinden güçlü rakipler bulunuyor.

Şu anda Şampiyonlar Ligi’nde play-off maçlarının devam etmesi sebebiyle 3. ve 4. torbalar daha netleşmedi. Ancak temsilcimiz Galatasaray’ın 50.020 puanla 3. torbaya yerleşmesi bekleniyor.

İlk torbada Barcelona, Chelsea, Bayern Münih, Benfica, Juventus, Zenit, PSG ve PSV gibi ülke şampiyonları var. İkinci torba ise daha iç karartıcı olarak dikkati çekiyor. Başta Real Madrid ve Manchester City olmak üzere Arsenal, Porto ve Atletico Madrid, Cimbom’un rakip adayları arasında görülüyor.

Galatasaray'da Cisse operasyonu!