Galatasaray'ın Kevin Constant planı

Galatasaray'ın Kevin Constant planı
Galatasaray'ın Kevin Constant planı
Sarı-kırmızılı yönetim, Gineli oyuncu Kevin Constant'ı kadroya katmak için harekete geçecek. Ancak transfer menajerler aracılığıyla değil, Trabzonspor'un rızasıyla gerçekleşecek.

Trabzonspor’un sezon başında İtalyan devi Milan’dan büyük umutlarla kadrosuna kattığı, ancak teknik direktör Ersun Yanal’ın kararıyla kadro dışı bıraktığı Kevin Constant, menajerler aracılığıyla Galatasaray ’a önerilmişti. Bir anda Aslan’ın gündemine giren oyuncuya sarı-kırmızılıların hocası Hamza Hamzaoğlu’nun da çok sıcak baktığı öğrenildi. Milan’da sol bek, Trabzonspor’da önlibero oynayan Constant, forvet arkası ve hücumun solunda da forma giyebiliyor. Gelecek sezon yabancı sınırının da kalkacağı düşünülürse ‘joker’ niteliklerine sahip Gineli futbolcuya, Hamzaoğlu’nun bu denli sıcak bakması normal.

Galatasaray'da 50 milyon Dolar'lık kriz!

ÜCRETİNİ İNDİREBİLİR

Bu transferi gerçekleştirmek isteyen Galatasaray’ın izleyeceği yol haritası ise önerilen şekilde olmayacak. Sarı-Kırmızılılar, menacerleri işe karıştırmadan bizzat konuyu Trabzon’la çözmeyi planlıyor. Oyuncunun durumu hakkında Trabzon’un düşüncesi alınacak, sonra futbolcuyla görüşmeler başlayacak. Menacerine, kariyerine İstanbul ’da devam etmek istediğini ileten Constant’ın, Galatasaray’da oynamak için yıllık ücretinde de ciddi fedakarlık yapacağı konuşuluyor.

TRABZONSPOR'UN İKİ İSTEĞİ VAR: SALİH VE YEKTA

Kongre öncesi yönetimin Constant’ı gündemine almasının nedeni ekonomik olarak da kulübün menfaatlerine uyuyor olması. Çünkü Constant, Trabzon’da istenmiyor. Futbolcunun yıllık maliyeti 2.2 milyon Euro. Trabzonspor Kulübü’nden edinilen bilgiye göre Ersun Yanal, Yekta Kurtuluş ve Galatasaray’dan kiralık olarak takımda forma giyen Salih Dursun’un bonservisi karşılığında bu transfere onay verecek. Yani Galatasaray, takımda düşünmediği iki oyuncuyu gönderip, yerine Hamza Hamzaoğlu’nun beğendiği bir futbolcuyu transfer etmiş olacak, ayrıca kulübün kasasından fazla miktar para çıkmayacak. Transferin her iki cephe için de mantıklı olması sezon bitmeden olumlu şekilde sonuçlanabileceğine işaret. (Fanatik)

Galatasaray'da büyük tehlike! İşte o rapor...