'Galatasaray'ın kimyası bozuldu'

'Galatasaray'ın kimyası bozuldu'
'Galatasaray'ın kimyası bozuldu'
Sarı-kırmızılı ekipte Fatih Terim döneminde yardımcı antrenörlük yapan Hasan Şaş, "Terim ile yollar ayrıldıktan sonra takımın kimyası bozuldu. Yeni Galatasaray'da da hiçbir şey göremiyorum" dedi.

NTV Spor 'a konuşan Galatasaray ’ın eski futbolcusu ve antrenörü Hasan Şaş, sarı-kırmızılı kulübün transfere çok para harcadığını vurgulayarak, "Bizim kaldığımız dönemde 22 milyon bonservis harcadık. İkinci yıl da aynı şekildeydi, ama 2 yıl şampiyonluk ve kupalar var" dedi.

Felipe Melo'yu özür kurtarmadı!


İşte Hasan Şaş'ın açıklamaları:
"Bir şekilde başkan ve hoca anlaşamadı, ayrılıklar yaşandı. Ondan sonra Galatasaray'ın kimyası bozuldu. Yüksek paralara Roberto Mancini geldi, çünkü alelacele yapılan bir tercihti. Çünkü Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde Juventus maçına çıkacaktı. Gerçekten ekibi ile birlikte yüksek paralara geldi. Ama Fatih Terim'den sonra Mancini olurdu. Hoca yeni geldi, yeni bir ülkeye geldi. Belirli sistemi olmayan bir ülkeye. Çünkü çalıştığı yerlerde hep sistemi belli ve oturmuştu. Antrenmanını yaptırır, evine gider, takımını çalıştırır. Yani bizim sistemimiz gibi değildir. Devre arasında 10 tane oyuncuyu nereye aldı? Kaçı oynadı veya kaç tanesini o tercih etti? Yoksa hoca, İtalya'dayken mi bu transferler oldu? Bunların hepsi Galatasaray'ın parası olduğu için bizim canımızı acıtıyor" şeklinde konuştu.

"GALATASARAY’DA HİÇBİR ŞEY GÖREMEDİM"

"Yeni sezondaki Galatasaray'ın maçlarını izlediğini belirten Hasan Şaş, "Şimdi Cesare Prandelli kendi oynatacağı futbola göre oyuncular seçti. Bunlara da yüksek paralar verildi. Fenerbahçe ve Bursaspor maçlarını seyrettim, hiçbir şey göremedim Galatasaray'da... 2-3 hafta daha beklemek istiyorum. Beklemek lazım. Aslında transferler doğru yerlere yapılıyor ama doğru isimler mi? Goran Pandev'in ne yapacağı ve hangi oyuncunun yerine kullanacağı önemli. Bir kere Fernando Muslera'yı kullanıyorsun. Felipe Melo, Wesley Sneijder ile 3 ediyor. Savunmanın tamamının yerli olması şansı Fenerbahçe'de var, Galatasaray'da yok."

'Konuştuysam şerefsiz evladıyım'


“SABRİ, MANCINI YÜZÜNDEN AYRILDI”

"Tarık Çamdal, Galatasaray'da direkt oynayabilir mi? Türkiye 'de bek yok. İki yerde oynayabilecek Tarık var, Sabri Sarıoğlu var. Veysel ile olmayacağı çok belli. Galatasaray, Şampiyonlar Ligi'nde Veysel ile çok ileri gidemez. Zaten Emmanuel Eboue gibi bir beki gördükten sonra onun yerine oynayacak oyuncuyu beğenmemiz çok zor. Tarık bu yükü kaldırır mı? Soru işareti. Galatasaray'da baktığımız zaman şu anda her şey soru işareti. Semih'in yanında kim oynayacak? Alex Telles solda oynarsa yabancılar ne olacak? Dışarıda kalan oyuncular da var Sabri dışında. Diğerleri yönetim kurulunun kararlarıdır ama Sabri Mancini ile olan problemleri yüzünden Galatasaray'dan ayrıldı. Bu konuda Prandelli'ye de çok baskı yapıldı ama bence burada Mancini'nin raporu çok önemli. Çünkü devre arasında Sabri, Mancini ve yardımcıları arasında bir problem olmuş. Disiplin sorunu. Sonra da bu karar alınmış. Tabii Eskişehirspor da bu sorunu bilince Tarık'ın bonservis bedeli 4 milyon 750 bin Euro oluyor. Yabancı sınırlaması yüzünden 2 milyon Euro’luk oyuncu da 5 milyon Euro oluyor."

Almeida: Galatasaray beni kandırdı