Galatasaray'ın Rodriguez planı

Galatasaray'ın Rodriguez planı
Galatasaray'ın Rodriguez planı
Sarı-kırmızılılar, İspanya U21 takımının kaptanlarından Jose Rodriguez'den "Bedavaya al, oynat, sat" formülüyle çok iyi kazanç bekliyor. Bu oyuncunun A Milli Takım'a yükselmesiyle birlikte asgari 10 milyon Euro gelir hedefleniyor.

Galatasaray , sezon başında İspanya'nın Real Madrid'den bonservis bedeli vermeden transfer ettiği Jose Rodriguez'i 3 yıl içinde 10-14 milyon Euro gelir getirecek bir rakama satmanın hayalini kuruyor.

Habertürk Gazetesi'nin haberine göre; şu an İspanya 21 Yaş Altı Milli Takımı'nın kaptanları arasında yer alan Rodriguez'in, EURO 2016 sonrası yeniden yapılanma süreci içerisine girmesi beklenen Boğalar'ın A Milli Takımı'na yükselmesi bekleniyor.

Bunun için genç yeteneğin Galatasaray'daki performansının da göz önünde bulundurulacağını düşünen sarı-kırmızılılar, Rodriguez'in daha fazla süre alarak kendisini göstermesini planlıyor. Rodriguez'in, A Milli Takım'da düzenli oynamaya başlamasıyla değerinin 20 milyon Euro seviyelerine çıkacağını hesaplayan Galatasaraylı idareciler, genç oyuncuyu 4 yıllık sözleşme süresi içinde, belirlenen strateji ile satmayı planlıyor.

REAL MADRID'İN SATIN ALMA OPSİYONU VAR

Yapılan anlaşmaya göre İspanyol kulübünün bedavaya verdiği genç oyuncuyu 2017-18 sezonu sonunda 10 milyon Euro bedelle geri alma hakkı var. Ayrıca Galatasaray, Rodriguez'i 3 yıl içinde bir başka kulübe satarsa, bonservis bedelinin yüzde 30'luk kısmını da Real Madrid'e vermek zorunda. Ancak yine de böyle bir durumda bile Galatasaray bu operasyondan satış rakamına göre 10 ila 14 milyon Euro kazanmayı planlıyor.

Cimbom'un, Rodriguez'i 30 Haziran 2018'den sonra satması halinde ise tüm bonservis bedelini kasasına koyma hakkı bulunuyor.