Galatasaray'ın Salih Dursun kararı

Galatasaray'ın Salih Dursun kararı
Galatasaray'ın Salih Dursun kararı
2014 yılında Olcan Adın'ın transferi sırasında Trabzonspor'a 2 yıllığına kiralanan Salih Dursun, Galatasaray'la olan defterini kapadı. 2018 yılına kadar sözleşmesi olan 24 yaşındaki futbolcu, hem yönetim hem de teknik heyet tarafından veto edildi.

Galatasaray , Salih Dursun ’a geri dönüş kapılarını kapıyor, Trabzonspor ’da kalmasını istiyor.

Fanatik Gazetesi'nin haberine göre; Türk Telekom Arena’da önceki gün oynanan Galatasaray-Trabzonspor maçında, hakem Deniz Ateş Bitnel ’e gösterdiği kırmızı kartla olay adam haline gelen futbolcunun dönüşüne hem yöneticiler hem de teknik direktör Mustafa Denizli karşı çıkıyor.   

2014 Ocak döneminde Kayserispor’dan 2 milyon 750 bin Euro'ya transfer edilen, ancak 6 ay sonra Olcan Adın’ın transferinde 2 seneliğine Trabzonspor’a kiralanan Salih Dursun’un, Karadeniz ekibi ile olan sözleşmesi 31 Mayıs’ta sona erecek ve tekrar Galatasaray’a dönecekti. Olay futbolcunun Galatasaray ile mukavelesi ise 31 Mayıs 2018 tarihinde tamamlanacak.

Eski takımına karşı yapılan maçta hakeme gösterdiği kırmızı kartla uzun yıllar unutulmayacak bir harekete imza atan ve Trabzonsporlular tarafından 'sembol' isim olarak lanse edilen Salih’in kiralık sözleşmesine göre Trabzonspor 1 milyon 750 bin Euro verirse oyuncunun bonservisini Galatasaray’dan alabilecek.

Salih Dursun: Pişman değilim

KOZ OLARAK GÖRÜLÜYOR

Galatasaray yöneticiler, Salih Dursun konusunda Trabzonspor’un duygusal davranacağını planlayarak, bunu koz olarak kullanacak. Futbolcunun 1.5 milyon TL'lik garanti ücreti de dikkate alınırsa, Salih Dursun’dan elde edilecek kâr azımsanmayacak rakamlara ulaşacak.

İşte Deniz Ateş Bitnel'e verilen ceza