Galatasaray'ın Sneijder kararı

Galatasaray'ın Sneijder kararı
Galatasaray'ın Sneijder kararı
Başkan Ünal Aysal ile teknik direktör Mancini, Hollandalı yıldız konusunda görüş birliğine vardı.

Galatasaray ’da Wesley Sneijder’le ilgili transfer dedikodularının ayyuka çıkması hem Başkan Ünal Aysal’ı, hem de teknik direktör Roberto Mancini’yi harekete geçirdi.

Ödül avcısı Drogba


Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; Şükrü Saracoğlu Stadı’nda Hollanda formasıyla Türkiye ’ye 1 gol atan ve oynadığı futbolla iyi bir görüntü sergileyen Sneijder’in, Chelsea tarafından istenmesi sarı-kırmızılıları telaşlandırdı. Jose Mourinho’nun telefonla arayarak, “Seni takımımda görmek istiyorum” dediği, Hollanda Milli Takımı Teknik Direktörü Louis van Gaal’in da Chelsea’ye gitmesi yönünde tavsiyede bulunduğu Sneijder’in kafası iyice karışırken, Galatasaray 10 numarasını bırakmama kararı aldı.

Mancini’nin sürekli övgüler yağdırdığı Sneijder ile görüşerek, “Her fırsatta senin ne kadar lider karakterli bir oyuncu olduğunu söylüyorum. Kesinlikle ayrılmanı istemiyorum. Keyif alacağın, kendini bulacağın bir sistem yakında uygulanacak. Bu bir geçiş dönemi ve bazı sorunlar olabilir” diyerek Hollandalı yıldızı kalması yönünde iknaya çalıştığı belirtildi.

Chelsea dışında geçtiğimiz sezon Manchester United gibi devlerin de gündemine gelen Sneijder için Başkan Ünal Aysal da kararını verdi. Aysal, büyük beklentiler içinde olduklarını Sneijder’i bırakmayacaklarını tekrarladı. Cim-Bom’un patronu, Hollandalı yıldız için herhangi bir bonservis bedeli belirlemediklerini de söyledi.

Aysal ve İtalyan teknik adam Mancini’nin, Sneijder konusunda aynı fikirde oldukları ve Hollandalı’nın takıma büyük katkı sağlayacağını düşündükleri kaydedildi.

Mancini Arena'ya çıkıyor

Galatasaray'dan 'skandal' yalanlaması