Galatasaray'ın tercihi Almanya ve Hollanda

Sarı-kırmızılılar, Juventus maçı için AufSchalke, Amsterdam Arena ve Münih Olimpiyat stadlarını UEFA'ya bildirdi.

UEFA'nın tarafsız saha kararının kesinleşmesinin ardından G.Saray, Juventus maçını oynamak için AufSchalke, Amsterdam Arena ve Münih Olimpiyat stadlarını UEFA'ya bildirdi.

KARAR NİHAİ

Futbol Federasyonu Başkan Vekili Ata Aksu, UEFA'nın Türkiye'deki Avrupa kupası maçlarının tarafsız sahaya alınması kararının nihai olduğunu kendilerine bildirdiğini söyledi. UEFA'ya federasyon olarak resmi itirazlarını dün yaptıklarını anlatan Aksu, "Bize iletilen cevapta, Acil Durumun Paneli tarafından alınan kararın nihai olduğu bildirildi. Sunulan güvenlik garantilerinin dikkate alındığı, ancak saldırıların etkisinin bu ülkelerde hala sürdüğü kaydedildi. UEFA, kararı alırken üzüntü duyduğunu ve bu nedenle uygulamayı 3 maçla sınırlı tutarak dayanışma içinde olduklarını göstermek istediklerini kaydetti" diye konuştu.
Aksu, daha önce belirttikleri gibi İsviçre'deki Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) gideceklerini de kaydederek, "Hukuki bir süreç vardır. Mahkeme, yürütmeyi durdurabilir veya oynandıktan sonra lehimize kara çıkarsa büyük tazminata mahkum olabilirler. Önemli olan hakkımızı aramak. Bu işin peşini bırakacak değiliz. Pes etmeyeceğiz. Elimizden gelen tüm mücadelemizi sonuna kadar yapacağız" dedi.