Galatasaray'ın transfer bütçesi

Galatasaray'ın transfer bütçesi
Galatasaray'ın transfer bütçesi
Sarı-kırmızılılar, kadro içinde yaptığı operasyon ile kendi transfer bütçesini kendi yarattı.

Galatasaray , UEFA'nın bütçe kısıtlaması ve 'kadro maliyetini' 90 milyon Euro'ya sabitleme şartı nedeniyle ayağını yorganına göre uzattı.

Selçuk: 4. yıldızı takacağız
  

Kontratı sona eren 5 futbolcusu ile sözleşme uzatmayan, 10 oyuncusunu kadro dışı bırakıp 'kulüp bulun' mesajı veren Galatasaray, Mancini-Prandelli değişikliği ile de 2.2 milyon Euro'luk tasarrufa imza atmıştı. Şu anda kadroda düşünülmeyen futbolcular ve Mancini tasarrufu ile 49 milyon TL'lik tasarrufa imza atan Galatasaray, böylelikle UEFA'nın koyduğu kriter ile hareket edip kadro içinde yaptığı operasyon ile kendi transfer bütçesini kendi yarattı. Maliyeti düşürüp kendi transfer bütçesini yaratan sarı-kırmızılılar, önümüzdeki yıl için 2 futbolcu kadroya kattı.

OLCAN 16 MİLYONA MAL OLDU

Galatasaray'ın Olcan Adın transferi, oyuncunun 2014-2015 sezonunda alacağı 1.6 milyon Euro'luk rakam ve 4 milyon Euro'luk bonservisi ile toplam 16 milyon 161 bin TL'ye mal oldu. Kadroya atılan genç oyuncu Sinan Gümüş ise önümüzdeki sezon 500 bin Euro karşılığında imza attı.

Olcan ve Sinan'ın transfer maliyetleri Galatasaray'ın sıkıntı yaşamamak adına yaptığı 49 milyon TL'lik tasarruf rakamından düşüldüğünde teknik direktör Prandelli'nin elinde 31 milyon 560 bin liralık bir transfer bütçesi bulunuyor. ( Sabah

Galatasaray'ın 28 kişilik kadrosu