'Galatasaray'ın uluslararası düzeyde iyi bir ismi var'

'Galatasaray'ın uluslararası düzeyde iyi bir ismi var'
'Galatasaray'ın uluslararası düzeyde iyi bir ismi var'
İngiltere'nin Arsenal takımından Galatasaray'a transfer olan Alman milli futbolcu Lukas Podolski, yeni kulübünden övgüyle bahsetti.

BERLİN - Lukas Podolski, Alman Sportbild dergisine verdiği röportajda, Galatasaray 'a transferinin neden bu kadar hızlı gerçekleştiğine ilişkin soruya, "10 Temmuz'da Arsenal'da antrenmana çıkmayı planlıyordum. Ancak son günlerde transfer konusunda inanılmaz hareketlilik yaşandı ve imzalar atıldı" cevabını verdi.

Transferi öncesinde Türkiye 'de tatil yapması ile sarı-kırmızılı takımla sözleşme imzalaması arasında bir bağ olmadığını belirten 30 yaşındaki futbolcu, önceki yıl yine Türkiye'de tatil yaptığını vurguladı. Alman futbolcu, Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger ile yaptığı görüşmelerin ve Galatasaray'ın 5 yıldan bu yana kendisini transfer etmek için yoğun çaba harcamasının da transferinde etkili olduğunu söyledi.

Podolski, "Sizi eleştirenler, Türkiye'ye transferinizin sportif bir düşüş olduğunu iddia ediyor" şeklindeki soruyu "Süper Lig'in, İngiltere Premier Ligi ve Bundesliga seviyesinde olmadığına katılıyorum. Ancak Galatasaray sürekli Şampiyonlar Ligi'ne katılıyor ve Wesley Sneijder gibi yıldızlara sahip. İstanbul bir dünya metropolüdür ve Galatasaray'ın futbolda uluslararası düzeyde iyi bir ismi var" diye yanıtladı.

Galatasaray'ın borsada yer alan bir kulüp olduğunu hatırlatan tecrübeli futbolcu, bu nedenle aldığı ücretin açıklanmasının kendisi için sürpriz olmadığını ve spekülasyonların son bulduğunu ifade etti. Podolski, kariyerinin son kazançlı sözleşmesine imza attığının farkında olduğunu kaydederek, "Galatasaray'la sözleşmemi tamamıyla yerine getirirsem, 34 yaşında olacağım. Her kariyer bir vakit sona erecek, benimki de öyle. Ancak daha sonra eski kulübüm Köln'de forma giyebileceğimi düşünebiliyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Köln'ün, kendisinin giydiği 10 numaralı formayı "emekliye ayırmasını" da değerlendiren yıldız golcü, "Bu yönde bir talebim olmamıştı. Ancak Köln, döndüğümde aynı formayı giyebileceğime yönelik güvence verdi. Bu da beni mutlu etti" diye konuştu.

Alman futbolcu, boş vakitlerinde sosyal paylaşım sitelerini sürekli kullandığını ve bunu taraftarlarıyla iletişim halinde olmak için yaptığını da sözlerine ekledi. (AA)