Galatasaray'ın yeni 10 numarası

Galatasaray'ın yeni 10 numarası
Galatasaray'ın yeni 10 numarası
Sarı-kırmızılı kulüple 3 yıllık sözleşme imzalayan Felipe Melo, GS TV'ye çok önemli açıklamalarda bulundu.

Radikal.com.tr - Brezilyalı futbolcu, "Öncelikle yuvaya döndüğüm için çok mutluyum. Biliyorsunuz geçtiğimiz iki sezonda arkadaşlarımla birlikte, hocalarımla birlikte burada büyük başarılar elde ettik. Bunda pay sahibi olduğumu düşünüyorum. Avrupa'da rüyalarımı gerçekleştirmemi sağladı Galatasaray . Bundan önce oynadığım kulüplerde iki seneden fazla kalmamıştım. Galatasaray'da iki seneyi çok güzel tamamladım. Yeni sözleşmemle birlikte 5 seneyi doldurmak istiyorum. Amerika'ya gittiğimde kendi antrenörümü yanımda götürdüm. Bu nedenle antrenman açığım ve fizik problemim yok. Geçen sene yaşadığımız sıkıntıya yaşamamak için sabah-akşam antrenman yaptım. Kilo olarak fazlam yok. Slovenya kampını en iyi şekilde geçirmek ve Fenerbahçe maçına kadar en iyi şekilde Melo'yu taraftarımıza izlettirmek istiyorum" dedi.

Artık tamamen Galatasaraylı


YENİ SEZONDA 3 NUMARAYI GİYECEK

Sarı-kırmızılı takımda iki yıl boyunca taşıdığı 10 numaralı formayı Wesley Sneijder'e bıraktığını açıklayan Brezilyalı futbolcu, "10 numara altında önemli başarılı başarılar imza atıldı. İlk geldiğimde 4 numarayı giyiyordum. Daha sonra 10 numara boşalınca bu numarayla devam ettim. Benim için çok önemli değil. 10 numara takıntım olmadı. İlk defa Galatasaray'da giydim. Sadece Flamengo'da bir kaç maçta giyme şansım olmuştu. Wesley Sneijder gibi çok önemli, 10 numarayı çok iyi taşıyan, 10 numarayı parlatan bir oyuncu var elimizde. Geçen sezon talihiz bir sakatlık yaşadı. Belli bir dönem oynayamadı. Takım olarak bu sezon ondan çok şey bekliyoruz. Ben de böyle bir şey yapmayı uygun gördüm. Sneijder'in en iyi şekilde 10 numarayı taşıyacağından eminim. Ben artık 3 numaralı giyeceğim. Benim için çok çok önemli bu numara. Fotoğraf çektirirken yaptığım hareketten de görebilirsiniz. Dinimiz açısından çok önemli. Tanrı, Hz. İsa, kutsal ruhu simgeliyor. Dövmemden de var. Ayrıca 3 numara, Galatasaray tarihi için çok önemli. Bülent Korkmaz'ın giydiği forma. Burada Bülent Korkmaz gibi efsaneleşmek istiyorum. Bir numara, 10 numara, beş numara fark etmez, önemli olan Galatasaray'a dönmekti" ifadelerini kullandı.

İşte Galatasaray'ın üçüncü forması

MELO'DAN 4. YILDIZ VURGUSU

Galatasaray'da beklentilerin, mücadele edilen tüm kulvarlarda şampiyonluk olduğunu belirten Sambacı, "Şampiyonlar Ligi'nde gidebileceğimiz en üst noktaya kadar gidebilmek, ligde yeniden şampiyon olmak ve Türkiye Kupası'nı kazanmayı hedefliyoruz. Takımlar da daha fazla takviyeler yapıyor, bize karşı daha fazla bileniyorlar diyebiliriz. Ancak burada önemli olan Galatasaray'ın geçen iki sezonda gösterdiği performansı yansıtması, daha fazlasını göstermesi ve üç kulvarda da elinden gelenin en iyisini yapması. En büyük amaçlarımdan birisi de efsane olabilmek, tarih yazabilmek, önemli başarılara imza atabilmek. Bu sezonki şampiyonluğun da çok ayrı bir önemi olacak, çünkü formamıza 4. yıldızı takma imkanı bulabiliriz" şeklinde konuştu.

Galatasaray'ın Bruma ve Ali Adnan kararı


TARAFTARA TEŞEKKÜR ETTİ

Yıldız oyuncu, sarı-kırmızılı taraftarlarla ilgili olarak ise "Taraftarlarla aramızda çok farklı bir bağ var. Beni her zaman destekliyorlar. Saha içinde ve saha dışında yalnız bırakmıyorlar. Bu nedenle Orlando'dan buraya gelirken 'Çok sevildiğim ve çok sevdiğim yere geri dönüyorum' şeklinde bir mesaj attım. Onları inanılmaz çok seviyorum. Desteklerinden ve sevgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Havalimanında beni karşılamaya gelen taraftarlarımıza da teşekkür ederim" dedi.

Drogba'yı unutmadılar