Galatasaraylılar gündemde yok

Trabzonspor, Galatasaray'ın kadro dışı bırakma kararı aldığı Hasan Kabze, Necati Ateş, Orhan Ak ve Cihan Haspolatlı ile ilgilenmiyor...

TRABZON - Trabzonspor, Galatasaray'ın kadro dışı bırakma kararı aldığı Hasan Kabze, Necati Ateş, Orhan Ak ve Cihan Haspolatlı ile ilgilenmiyor... Bordo-Mavili Kulübün başkan yardımcısı İbrahim Baturoğlu, daha önce transferi kapattıkları yönünde açıklama yaptıklarını, ancak şu anda takviyeye ihtiyaç duyulduğunu ve bir-iki isimle daha anlaşmak istediklerini söyledi.
Baturoğlu şöyle konuştu: "Giden futbolcularımız oldu. Bunların yerine arayışlarımız sürüyor ancak gündemimizde Galatasaray'ın kadrosunda düşünmediği oyuncular yok. Takas teklifiyle kulübümüze gelen olursa bunları değerlendiririz. Hocamız Otelul Galati maçı sonrası bize takımdan gönderilebilecek futbolcuların isimlerini verecek. Şu an için satılık olan Musampa ve Jun var. Diğer futbolcularımıza da iyi teklifler gelirse Kulübümüzün çıkarları doğrultusunda onları da oturur konuşuruz. Gündemimizde olan futbolcularla Galati maçı sonrası görüşeceğiz." Baturoğlu, Brezilyalı file bekçisi Jefferson'a teklif geldiğini de doğrularken bu oyuncuyu satmayı düşünmediklerini, ancak hem kendisini hem de kulübü tatmin edecek bir teklif gelmesi durumunda masaya oturabileceklerini belirtti.
Otelul'a mental hazırlık
Cumartesi günü Romen ekibi Otelul Galati ile oynanacak Intertoto Kupası
üçüncü tur rövanş maçı öncesi Trabzonspor yönetimi, ilk maçta futbolcuların gösterdiği gayriciddi tavrın bu maçta tekrarlanmaması için futbolcuları mental olarak maça motive etmeye çalışıyor. Başkan Yardımcısı İbrahim Baturoğlu, "2-1'lik mağlubiyetin rövanşında kazanmak zorundayız. Ciddi olmalıyız. Hataya asla yer yok" dedi. Bir yönetici olarak takımın nasıl futbol oynadığından çok futbolcuların kişiliklerinin nasıl olduğunun kendisini ilgilendireceğini belirten Baturoğlu,
"Futbolcuların ilk maçta sahadaki lakayt tavırları beni kızdırdı. Maçı kazanıp kaybetmenin fazla bir önemi yok. Nasıl olsa turu burada geçeceğimize inanıyorum. Ancak sahada aslanlar gibi mücadele edersiniz, kazanırsınız veya kaybedersiniz benim için önemli olan bu. Biz bunu ne yazık ki yapmadık. Futbolculara orada yaptıkları ciddiyetsizlikten dolayı da uyarılarda bulunduk. İnşallah bir daha böyle bir olay olmaz" diye konuştu.
Gerçek Trabzonspor'un cumartesi günü sahada olacağını belirten Baturoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Hedeflerimiz arasında UEFA Kupası'na katılmak da vardı. Bunun için önümüzde sadece bir engel kaldı. Cumartesi günü sahaya çıkacağız ve Otelul Galati'ye Trabzonspor'un nasıl bir takım olduğunu göstereceğiz. Taraftarlarımızdan bu maç için isteğimiz bizi asla yalnız bırakmamaları. İlk maçta alınan mağlubiyeti bu maçta onlara telafi ettireceğiz." Baturoğlu, olası bir mağlubiyet durumunda ise takımda bazı dengelerin değişebileceğini de sözlerine ekledi.
(DHA, Spor Servisi)