'Galibiyet değil oyun güzel'

Euro Lig'de mücadele eden Efes Pilsen, İtalya'nın Skipper Bologna takımını Abdi İpekçi'de 75-57 yenerek üst tura çıkmaya garantilerken, oyuncuların ortaya koyduğu performans, teknik heyeti galibiyetten daha fazla memnun etti.

İSTANBUL - Euro Lig'de mücadele eden Efes Pilsen, İtalya'nın Skipper Bologna takımını Abdi İpekçi'de 75-57 yenerek üst tura çıkmaya garantilerken, oyuncuların ortaya koyduğu performans, teknik heyeti galibiyetten daha fazla memnun etti.
Efes Pilsen Kulübü Genel Menaceri Engin Özerhun, bu sezon Euro Lig'de final-four hedeflediklerini belirterek, "Herşeyden önce takım olarak son haftalarda çok iyi oynuyoruz. Bu da bizi galibiyetlerimizden daha fazla mutlu ediyor. Takımımız için en sevindirici olan da bu. İyi oyunumuzu sürdürdüğümüz sürece, her karşılaşmada galibiyete yakın olan taraf biz olacağız" diye konuştu.
Skipper Bologna karşısında ilk yarıdaki dış atışlara engel olamamaları nedeniyle oyunu erken koparamadıklarını anlatan Özerhun, "İkinci yarıda iyi savunmamızın yanısıra, daha fazla sayı bulduk. Özellikle Alper Yılmaz, hem savunmada hem de hücumda gösterdiği performansla, galibiyette büyük katkı sahibi oldu. Üçüncü çeyrekte oyuna ağırlığını koyarak karşılaşmanın kaderini değiştirdi" ifadelerini dile getirdi.
Kambala ülkesine gitti
Engin Özerhun ayrıca, kardeşinin ölüm haberini almasına karşın sahada örnek bir mücadele gösteren Kambala'yı da takdirle karşıladıklarını belirtti. Bu arada Lacivert-Beyazlı takımın Letonyalı oyuncu Kaspar Kambala, kardeşinin cenazesine katılmak için dün ülkesine gitti. Özerhun, oyuncularının acısını paylaştıklarını ve üzüntü içinde olduklarını belirtirken, Kambala'nın, hafta sonu yapacakları Pınar Karşıyaka maçında forma giyemeyeceğini sözlerine ekledi. (Spor Servisi)