Galibiyet primi elma ve buğday

Galibiyet primi elma ve buğday
Galibiyet primi elma ve buğday
Su baskınının meydana geldiği kömür ocağının bulunduğu Ermenek'i Karaman 1. Amatör Futbol Ligi'nde temsil eden Güneyyurt Gençlikspor'un kulüp başkanı, antrenörü ve oyuncusu olan Harun Kaynar, geçimini ve takımın giderlerinin bir bölümünü çiftçilikten sağlıyor. Oyuncu başına 50'şer lira olan galibiyet primi ise zaman zaman elma ve buğdaydan kazandığı parayla ödeniyor.

KARAMAN - İlçede futbola olan aşkıyla bilinen Harun Kaynar, Güneyyurt Gençlikspor'un Ermenek'i temsil eden, bölgenin tek futbol kulübü olduğunu söyledi. Kaynar, 5 yıl önce takımı devraldığında 2. Amatör Lig'de olduğunu ifade ederek, kulüp başkanı, antrenörü ve libero oyuncusu olduğu takımı şampiyon yaparak, 1. Amatör Lig'e taşıdıklarını anlattı.

Ermenek'te su baskını sonucu kömür ocağında işçilerin mahsur kalması nedeniyle iki haftadır maçlarının ertelendiğini vurgulayan Kaynar, şöyle devam etti:
"Takımımız, üniversite öğrencisi, kömür ocağı işçisi, polis, sütçü, çiftçi gibi oyunculardan kurulu. Çalışıyoruz ve başarılı olmak için mücadele ediyoruz. Maddi durumumuz zayıf. Gelir anlamında belediye ve kömür ocaklarının sahipleri bize destek oluyor. Ocakların sahipleri de benim gibi çocukların, gençlerin kahvehane köşelerinde zaman geçirmesini istemiyor. Zaten bu yüzden destek oluyorlar. Ocaklarda üretim durdu ve önümüzdeki süreçte destek alacağımızı sanmıyorum."

Kaynar, takımın giderlerinin önemli bölümünü kendisinin karşıladığını belirterek, en son transferleri olan polis memurunun lisans ücreti 700 lirayı kendisinin ödediğini söyledi. Birikmiş ve bugüne kadar kazanıp verdikleriyle takım için yaklaşık 60 bin lira harcadığını anlatan Kaynar, "Çiftçilik yapıyorum, elma ve buğday üretiyorum. Oradan kazandığım parayla imkanlarımız ölçüsünde oyunculara para veriyorum. Oyuncu başına 50 lira olan galibiyet primlerini zaman zaman çiftçilikten kazandığım parayla ödüyorum" dedi.

Kaynar, Ermenekli olan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın da takıma büyük desteklerinin bulunduğunu dile getirerek, teşekkür etti. Bugüne kadar 2 maç yaptıklarını ve sadece 1 puanlarının olduğunu belirten Kaynar, bu yıl şampiyonluğu hedeflediklerini kaydetti.

Özellikle kömür ocağında işçilerin mahsur kalması ve ikisinin hayatını kaybetmesiyle tüm ülke gibi Ermeneklilerin de çok üzgün olduğunu vurgulayan Kaynar, alacakları galibiyetler ve elde edecekleri şampiyonlukla ilçe halkının moralini yükseltmek istediklerini söyledi.

Takımın sol açık oyuncusu ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Ermenek Meslek Yüksekokulu öğrencisi Hasan Hüseyin Çevik, arkadaşlarının tavsiyesi üzerine takıma katıldığını belirterek, "Birbirimize alıştık. Sol açık oyuncusuyum ancak hocam gerektiğinde forvette oynatıyor. Hem kulüp başkanı hem antrenör ve hem de oyuncu olması çok farklı. Ona güveniyoruz, iyi bir yönetici ve defans oyuncusu. Saha içinde ve dışında her şeye o karar veriyor. Başarılı olacağımıza inanıyoruz" diye konuştu. (AA)