Gareth Bale vedaya hazırlanıyor!

Gareth Bale vedaya hazırlanıyor!
Gareth Bale vedaya hazırlanıyor!
Son dönemde sergilediği performans nedeniyle eleştirilere maruz kalan Gareth Bale'in, Real Madrid'den ayrılmanın hesaplarını yaptığı iddia edildi.

Premier Lig takımlarından Tottenham Hotspur’dan 100 milyon Euro gibi rekor bir bonservis bedeliyle İspanya'nın yolunu tutan Gareth Bale için Real Madrid macerası beklenenden kısa süreceğe benziyor. Son haftalarda formsuz görüntüsü dikkati çeken Galli yıldızın, İngiltere ’ye dönmeyi planladığı ileri sürüldü.

Kendisi ile ilgilenen Manchester City ve Manchester United’da oynamaya sıcak bakan 25 yaşındaki futbolcunun, kanatta oynamaktan rahatsız olduğu öğrenildi. Forvet pozisyonunda daha başarılı olacağını düşünen yıldız isim, özellikle bu bölgede sıkıntı yaşayan Manchester United’a transfer olmaya daha yakın olduğu iddia edildi.

Ancak Bale’in transferini bitirmek o kadar da kolay değil. Yıldız futbolcudan kar etmek isteyen Real Madrid Başkanı Florentino Perez, pazarlıkları 85 milyon Pound’dan açıyor. Manchester United’ın Real Madrid’in kıskacındaki kaleci David De Gea’yı da kullanarak yapacağı bir teklifle Manchester City’nin önüne geçmeye çalışacağı gelen haberler arasında.

Bale, Real Madrid forması ile bu sezon çıktığı 48 maçta 17 gol atarken, 12 asist yaptı. (AMK Spor )