Gazeteciler imza atacak

Beşiktaş, ikinci yarı hazırlıklarını, dün yaptığı antrenmanla sürdürdü. Teknik direktör Mircea Lucescu yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanda, sakat ve hasta olan 7 futbolcu yoktu. Zago, Ahmet Dursun, Niyazi, Sergen, Bayram, Ahmet Yıldırım ve Yasin Sülün antrenmana katılmadı.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş, ikinci yarı hazırlıklarını, dün yaptığı antrenmanla sürdürdü. Teknik direktör Mircea Lucescu yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanda, sakat ve hasta olan 7 futbolcu yoktu. Zago, Ahmet Dursun, Niyazi, Sergen, Bayram, Ahmet Yıldırım ve Yasin Sülün antrenmana katılmadı.
Siyah-Beyazlılar, 1.5 saat süren antrenmanda iki grup halinde pas çalışması yaptı. Rumen çalıştırıcı, daha sonra futbolculara kanat organizasyonlarıyla gol çalışması yaptırdı. Oyuncularını sık sık uyaran Lucescu, antrenmanın sonunda da tüm futbolcuları sahanın ortasında toplayarak, oyunculara yapmaları gerekenleri anlattı.
Öte yandan Lucescu ile görüşüp, ara transfer konusunda rapor alan, futbol komitesi, konuyu bugün yapılacak yönetim kurulu toplantısına taşıyacak. Rumen hocanın, orta alana takviye istediği ancak, pahalı oyuncuya, takım içindeki dengeleri bozar gerekçesiyle karşı olduğu ve alternatif bir liste verdiği belirtiliyor. Yönetim ise, yıldız bir oyuncu istiyor. Siyah-Beyazlılar'da Lucescu, Yıldırım Demirören ve Sinan Engin kamp süresince, gazetecilere bir dizi yasaklamadan oluşan bir anlaşma hazırladı. Bu anlaşma, Antalya'da gazetecilere tek tek imzalattırılacak. Anlaşmada, belli saatler dışında futbolcularla konuşmamak; takıma en uzak bölgede konaklamak; haftanın sadace iki günü özel röportaj yapmak, futbolcuların odalarına gitmemek; birlikte yemek yememek; futbolcular ile birlikte otel içindeki aktivitelere katılmamak; oyuncuların odalarına dahili telefon açmamak gibi yasaklayıcı maddeler bulunuyor.