Gazetecilere saldıran güvenlikçilere adli kontrol istendi

Gazetecilere saldıran güvenlikçilere adli kontrol istendi
Gazetecilere saldıran güvenlikçilere adli kontrol istendi
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Türkiye-Kazakistan maçının ardından Volkan Demirel stattan ayrılırken görüntü almak isteyen gazetecilere özel güvenlik görevlilerinin saldırısıyla ilişkin soruşturma başlattı. Gazetecilere saldıran güvenlik görevlileri, 'Adli kontrol uygulanması' talebiyle mahkemeye sevkedildi.

Olaya karıştığı belirlenen ve haklarındaki şikayet nedeniyle Maslak'taki polis merkezinde gözaltında tutulan şüpheli 5 özel güvenlik görevlisi, öğleden sonra Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi.

Şüpheliler, Cumhuriyet Savcısı İsmail Onaran'a yaklaşık 2 saat ifade verdi. Savcı Onaran, 5 şüpheliyi 'adli kontrol' uygulaması talebiyle Nöbetçi 6. Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk etti.

TGC ve Basın Konseyi'nden kınama


YAZARLAR DERNEĞİ BAŞKANINDAN MÜDAHİL DİLEKÇESİ SUNDU

Öte yandan 2 gazetecinin olaya ilişkin şikayetçi oldukları öğrenilirken, Türkiye Spor Yazarları Derneği İstanbul Şube Başkanı Arif Kızılyalın da soruşturmaya müdahil olmak için savcı Onaran'a dilekçe sundu.

VOLKAN DEMİREL DÜN İFADE VERDİ

Maç öncesi tribünden gelen tepki nedeniyle stadı terk eden Türkiye Milli Takımı'nın kalecisi Volkan Demirel'in avukatı Mahir Işıkay, müvekkilinin maçın ardından Fenerbahçe Spor Kulübü'nün avukatlarıyla beraber yetkililere ifade verdiğini söyledi.

Olayın sadece Volkan Demirel ile ilgili olmadığını, bütün sporculara yönelik yapıldığını belirten Işıkay, "Bununla ilgili tedbirler alınmalı. Volkan'a yapılanın ne milli değerlerle, ne etikle, ne de spor ahlakıyla ilgisi var. Bırakın Volkan'ı, ailesine yönelik küfürler de vardı. Sporcular, hak etmedikleri şekilde, spor alanlarında bu hakaretlere maruz kalıyor. Bunun mutlaka önlenmesi gerekiyor. Biz de bu konuda takipçi olacağız" dedi.

Avukat Işıkay, küfür eden seyircilerle ilgili suç duyurusu yapıp yapmayacakları konusunda değerlendirme aşamasında olduklarını sözlerine ekledi. Serpil KIRKESER (DHA)

'Milli Takım kimsenin oyuncağı değil'