Gaziantepspor'da tanıdık bir yüz

Gaziantepspor Kulübü, İtalyan teknik adam Walter Zenga'dan boşalan teknik direktörlük görevine, daha önce takımı çalıştıran Erdoğan Arıca'yı getirdi. Kırmızı-Siyahlıların yarın Antalya'da başlayan kampında...

GAZİANTEP - Gaziantepspor Kulübü, İtalyan teknik adam Walter Zenga'dan boşalan teknik direktörlük görevine, daha önce takımı çalıştıran Erdoğan Arıca'yı getirdi. Kırmızı-Siyahlıların yarın Antalya'da başlayan kampında takımının başında sahaya çıkacak olan tecrübeli çalıştırıcı, altı ay artı bir yıl opsiyonlu sözleşme imzaladı. Gaziantepspor Futbol Şube Sorumlusu Bülent Mamatoğlu, teknik direktör değişikliğinin takıma olumlu katkı yapacağını söyledi.
Erdoğan Arıca'ya götürdükleri teklifi, teknik adamın hiçbir şart sunmadan kabul ettiğini ifade eden Mamatoğlu, "Daha önce de kulübümüzde görev yapan ve kişiliğini çok iyi bildiğimiz Erdoğan Arıca'nın hiçbir şart sunmadan görevi kabul etmesi yönetim kurulumuzu duygulandırdı. Erdoğan Arıca ile özlediğimiz başarıyı ikinci devrede yakalayacağımız umudundayım. İkinci yarıda bambaşka bir Gaziantepspor izlettireceğiz" dedi.
Zenga, kulübe tazminat ödeyecek
Bu arada, Birleşik Arap Emirlikleri'nde bir takımın yöneticileri ile görüşmesi üzerine sözleşmesi feshedilen Walter Zenga'nın, sözleşme gereği Gaziantepspor Kulübü'ne 150 bin avro tazminat ödeyeceği, İtalyan çalıştırıcının bunu kabul ettiği öğrenildi.