'Gazozuna' maça taraftar ilgisi büyüktü

Bursaspor taraftarları sezonun son maçı olmasına ve karşılaşmanın Bursaspor'un ligdeki durumunu etkilememesine karşın Galatasaray karşılaşmasına büyük ilgi gösterdi.

  • Bursaspor taraftarları sezonun son maçı olmasına ve karşılaşmanın Bursaspor'un ligdeki durumunu etkilememesine karşın Galatasaray karşılaşmasına büyük ilgi gösterdi. Atatürk Stadı'nın kapıları olası yığılmalara karşı saat 16.00'da açılırken, Bursasporlu taraftarların maça Beşiktaş karşılaşmasında olduğu gibi yeşil-beyazlı forma, atkı ve flamalarla geldikleri gözlendi.
  • Taraftarlar, güvenlik ekiplerince üç aşamalı arama yapılarak stada alındı. Biletsiz taraftarlar, birinci güvenlik bariyerinden döndürülerek stada yaklaştırılmadı. Stat girişinde kuşkulu taraftarlara alkol kontrolü yapıldı. Alkollü oldukları belirlenenler, stat çevresinden uzaklaştırıldı.
  • 1500'ü aşkın polisin görev yaptığı maçta, jandarma ekipleri de görev başındaydı.
  • Maça basın mensupları da büyük ilgi gösterdi. Saha içi ve basın tribünü için 170 basın mensubu karşılaşmaya akredite oldu.
  • Bursasporlu futbolcuların sahaya çıkmasıyla birlikte Atatürk Stadı'nda büyük coşku yaşandı. Bursasporlu taraftarlar, futbolcuları önce takım halinde sonra da tek tek tribünlere çağırarak alkışladı. Bursasporlu taraftarlar, her maçta olduğu gibi dün de Beşiktaş aleyhine tezahürat yaptı. Yeşil-Beyazlı tribünlerden sık sık 'şikeci Beşiktaş' tezahüratları duyuldu. Aleyhte tezahüratlardan Beşiktaş'ın yanı sıra Galatasaray ve Trabzonspor da nasibini aldı.
  • Galatasaraylı taraftarlar futbolcuları tribünlere çağırarak alkışladı. Sarı-Kırmızılı taraftarlar, futbolcularını alkışlarken Özhan Canaydın başkanlığındaki yönetime tepki gösterdi. Galatasaraylı taraftarlar sık sık 'yönetim istifa' tezahüratı yaptı.