Gece 02:30'da müjde: Oh be

Gece 02:30'da müjde: Oh be
Gece 02:30'da müjde: Oh be
Gözyaşlarıyla oyundan çıkan Kamerunlu, İstanbul'a gelir gelmez MR'a götürüldü. Doktor Kunduracıoğlu, sonuçları görünce sevinç çığlığı attı.

Kapkara bir geceydi... Fenerbahçeli futbolcular, neye daha çok üzüleceklerine şaşırıp, kalmıştı. Eskişehir yenilgisine kahroluyorlardı. Pierre Webo'nun gözyaşları içinde sahadan çıkış anı ise gözlerinin önünden gitmiyordu. Eskişehir- İstanbul arası 30-40 dakikalık uçak yolculuğu, o gece bir türlü bitmek bilmedi. Kimsenin ağzını bıçak açmıyordu.

Son dakika sürprizi Demba Ba


SANİYELER BİLE GEÇMEK BİLMEDİ

Milliyet'in haberine göre; uçak, saat 23.30 sularında Sabiha Gökçen'e indiğinde hüzün yerini endişeli bir telaşa bıraktı. Koltuk değnekleriyle ayakta durabilen Pierre Webo hemen Göztepe'deki Medical Park Hastanesi’ne götürüldü. Teknik direktör Ersun Yanal ve yardımcıları için Samandıra Tesisleri'nde o sırada saniyeler geçmek bilmiyordu.

PEKİ YA KIRIKTAN SEZONU KAPATIRSA

Kulüp Doktoru Burak Kunduracıoğlu'ndan gelecek telefon bekleniyordu. Webo, doktorlara "Ayağımda tak diye ses duydum" demişti. Kontrollerde fibula kemiğinde kırık çıkmasından endişe ediliyordu. Emenike 1 ay yoktu, Webo da sezonu kapatabilirdi. Göztepe'deki hastanede kriz senaryoları yazılıyordu.

ALLAH'A ÇOK ŞÜKÜR KIRIK ÇIKMADI

Saatler 02.30'u gösterirken Burak Kunduracıoğlu, Webo'nun MR sonuçlarını eline aldı. Gözleri parladı. "Oh be" dedi. "Ohhh! Çok şükür kırık yok." Hemen Samandıra'yı aradı, Ersun Yanal'a müjdeyi verdi: "Kırık yok hocam. Bir ay içinde Webo'yu size veririm, oynatırsınız. Göreceksiniz eskisinden de güçlü dönecek."

Fenerbahçe'den Webo açıklaması


RESMİ SİTEYE REKOR TIKLANMA
Doktor Kunduracıoğlu'nun müjdesi sonrası saatlerdir içi içini yiyen Ersun Yanal'ın yüz hatları ilk kez biraz olsun rahatladı. Yanal gibi F.Bahçe taraftarları da Webo'nun durumunu merak ediyordu. Sabah yataktan kalkan ilk iş resmi siteyi tıkladı. "Pierre Webo’nun sağlık raporu" başlıklı haber dün tıklanma rekoru kırdı.

FİKSTÜRDE HESAPLAR YİNE BAŞLADI

Resmi sitedeki "Oyuncumuzun çekilen MR ve tomografisinde, peroneal kasta ve kasın zarında kısmi yırtık ve kanama tespit edilmiştir. Oyuncumuzun tedavisine başlanılmıştır" cümlesi, Sarı-Lacivertli taraftarlar için küçük bir teselli oldu. Herkes fikstürü eline alıp, yeniden şampiyonluk hesapları yapmaya başladı.

ARKADAŞINI AYAĞA KALDIR
Eskişehirspor mağlubiyeti sonrası Fenerbahçe soyunma odasındaki genel görüş, "Girdiğimiz pozisyonlardan birisi gol olsa maçın gidişatı farklı olurdu" şeklindeydi. İlk yarıda kaçan fırsatlar akıllardan çıkmıyordu. Futbolcular kendi aralarında pozisyonları konuşurken soyunma odasına Ersun Yanal geldi. Fenerbahçe'nin teknik patronu futbolcularına çok önemli mesajlar verdi:
"Takım olarak kaybettik, yakaladığımız pozisyonlar gol olsa farklı bir tablo olurdu. Bu takımı bu noktaya siz getirdiniz.

ALINACAK ÇOK PUAN VAR

Mücadelenizle, yüreğinizle buna benzer birçok maçı çevirdiniz. Bu sefer olmadı, canınız sağ olsun. Şimdi herkes yanındaki arkadaşını teselli etsin, ayağa kaldırsın. Daha kazanacak çok puan, alınacak çok galibiyet var ve bunu siz yine hep birlikte yapacaksınız."

Lider Fenerbahçe Eskişehir deplasmanında kaybetti