'Geceden şafak vaktine geçiyoruz'

Galatasaray Kulübü Olağan Divan Kurulu Toplantısı, Galatasaray Lisesi'nde yapıldı. Tevfik Fikret Salonu'nda, İrfan Aktar başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya...

İSTANBUL - Galatasaray Kulübü Olağan Divan Kurulu Toplantısı, Galatasaray Lisesi'nde yapıldı. Tevfik Fikret Salonu'nda, İrfan Aktar başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, yönetim kurulundan sadece ikinci başkan Semih Haznedaroğlu ile yöneticiler Işın Çelebi ile Vedat İrdelp katıldı. Işın Çelebi, yaptığı konuşmada çok olumlu bir tablo çizerken, nakit ve banka teminat mektuplarının ödenmesi halinde stadın temelinin kasım ayında atılacağını söyledi. Çelebi, "Stadın temeli atılırsa, gelebilecek potansiyel gelirler nedeniyle yeni fırsatlar çıkacaktır. Bu da gelecek yılki bütçeye çok olumlu yansıyacaktır. Her şey negatiften pozitife dönüyor. Geceden şafak vaktine geliyoruz" dedi.
'Atlar ölmek üzere'
Divan Kurulu üyesi Sami Çölgeçen, Binicilik Şubesi'nin tesislerinin çok kötü durumda olduğunu belirterek, "Tesislerimiz harabeye dönmüş. Orada her tarafta Galatasaray armaları var. Marka değerimizin kıymetini düşürmeyelim. Atlar açlıktan ölmek üzere, kendi pisliklerini yemek durumuna kadar gelmişler. Ayrıca, binicilik şubesinden hiçbir sporcu yedi senedir yarışmaya girmemiş, bu şubeyi kapatalım" dedi.
Özer Berkay ise başkan Özhan Canaydın'ın hastalığına çok üzüldüğünü belirterek, "O hiç kimseden destek görmemesine rağmen altı yıldır çalıştı. Hastalığında belki bizim de biraz katkımız olmuştur. Onu her zaman buraya, toplantılara getirelim, ilacı da biz olacağız" diye konuştu. (Spor Servisi)