Geçen yaz da ısırmaya çalışmış!

Geçen yaz da ısırmaya çalışmış!
Geçen yaz da ısırmaya çalışmış!
Vukuat dosyası hayli kabarık olan Suarez ile ilgili 'yok artık' dedirten bir görüntü ortaya çıktı.

Radikal.com.tr - 2014 Dünya Kupası'nda Uruguay ile İtalya arasında oynanan maça, Luis Suarez'in rakibi Chiellini'yi ısırması damgasını vurdu. FIFA'nın hakkında soruşturma açtığı yıldız golcünün, aynı hareketi geçen yıl da yapmaya çalıştığı tespit edildi.

Luis Suarez Chiellini'yi ısırdı


Gök Maviler ile Uruguay, 30 Haziran 2013 tarihinde FIFA Konfederasyon Kupası Üçüncülük Maçı'nda karşı karşıya geldi. Salvador'da oynanan mücadele, penaltılar sonucu Uruguay'ın 5-4'lük galibiyetiyle sonuçlandı. Bir ikili mücadelede Giorgio Chiellini'ye arkadan sarılan Suarez, ağzı açık şekilde kameralara böyle yansıdı. Maç sırasında kısa süreli gerginlik yaşayan ikili, hakemin uyarısıyla tartışmayı devam ettirmedi.

Daha önce Ajax ve Liverpool formaları altında iki kez rakiplerini ısırdığı düşünüldüğünde; Uruguaylı forvetin bu görüntüsü, geçen yıl da İtalyan savunma oyuncusuna aynı hareketi yapmaya çalıştığı ancak başarılı olamadığı şeklinde yorumlandı. Dünyaca ünlü futbolcu, bu vukuatları nedeniyle federasyondan 10 maç ve 7 maç ceza almıştı.

FIFA'dan Suarez'e soruşturma


"OLUR BÖYLE ŞEYLER"

Luis Suarez, Chiellini'yi ısırması hakkında yaptığı açıklamada, "Ceza sahası içinde bu tür olaylar olur. Mücadele ediyorduk ve omzuna çarptım. Bundan başka bir şey olmadı" ifadelerini kullandı.

"HER TÜRLÜ DARBEYLE SALDIRIYORLAR" 

Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujica, İtalya-Uruguay maçında Chiellini'yi ısıran Suarez'i savundu. Uruguay basınına açıklamaya yapan Mujica, "Suarez'i birini ısırırken görmedim. Oyuncunun yıpratmaya ve değerini düşürmeye yönelik bir kampanya başlatıldı. Her türlü darbeyle saldırıyorlar, ama o bunların hepsine karşı dik duruyor" dedi.

Lugano'dan çok ilginç açıklama