Geçmişi unutmak istiyor

Fenerbahçeli futbolcu Serhat, dün yapılan sabah antrenmanından sonra kamp yaptıkları otelde düzenlediği basın...
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

CASTROP/RAUXEL - Fenerbahçeli futbolcu Serhat, dün yapılan sabah antrenmanından sonra kamp yaptıkları otelde düzenlediği basın toplantısında, "Affımın çıkmasını bekliyorum ve herkesten özür diliyorum" dedi. Geçmişte bir hata yaptığını belirten Serhat, "Artık ileriye bakıyorum. Fenerbahçe ile şampiyonluk yaşamak istiyorum" diye konuştu. Serhat, Galatasaray ile görüşüp görüşmediği ile ilgili bir soruya da, "O da geçmişte kaldı. Benim yerim orası değil, Fenerbahçe'dir. Para için Fenerbahçe'yi bırakmayacağımı herkes bilmeli. Eskisinden daha hırslıyım. Sakatlığımın uzun sürme nedeni de kemik büyümesi. Sakatlığım, ameliyatla değil eritme yoluyla tedavi edildiği için uzun sürdü" diye konuştu
Sarı-Lacivertli futbolcular, teknik direktör Christoph Daum'dan forma alabilmek için birbirleriyle kıyasıya mücadele ediyor. Başta Hooijdonk olmak üzere; Fatih, Ümit, Yusuf ve Semih tatlı bir rekabet içindeler. Daum, oyuncularına, "Forma verilmez, alınır. Ona göre çalışacaksınız ve formayı hak edip giyeceksiniz" açıklamasını yaptı.
Sarı-Lacivertli ekip, Almanya'daki dördüncü hazırlık maçında, bugün Almanya'nın güçlü takımlarından Bielefeld ile karşı karşıya gelecek. Saat 16.30'da başlayacak olan karşılaşmayı Show TV yayınlayacak.
Öte yandan bir dönem Galatasaray'ın kalesini koruyan Brezilyalı Taffarel, Fenerbahçe ile pazarlık halinde bulunduğunu ileri sürdü. İki sezondur Parma'nın kalesini koruyan ancak genelde yedek bekleyen Brezilyalı file bekçisinin, eski takım arkadaşı Arif Erdem'i arayarak, "Fenerbahçe ile şu günlerde pazarlık yapıyorum. Türkiye'ye dönebilirim" dediği öğrenildi.