'Gel kafaları çekelim kanka'

'Gel kafaları çekelim kanka'
'Gel kafaları çekelim kanka'

Fotoğraf: ADEM KABAYEL

Haber: KENAN BAŞARAN / Arşivi

DERLEME

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a ‘kanka’ diyecek kadar iyi geçinen eski Galatasaray Başkanı Adnan Polat, kulüpteki sıkıntılar sonrası Yıldırım ile dertleşmiş.
Şike iddianamesi eklerindeki 21 Nisan tarihli telefon kayıtlarında Polat, seçimleri engelleyen mahkeme kararından sonra Yıldırım’a muhaliflerden yakınıp “Bıktım bu i...’likerden” diyor. 

Yıldırım: Allah yardımcın olsun ya. 

Polat: Ben de teknenin siparişini vermişim güzel bir tekne yapıp Akdeniz’e çıkacaktım ya. Kafama göre takılacaktım. Bıktım ya bu i...liklerden. ya bu iğrençliklerden. Sen nasıl dayanıyorsun, sana hayret ediyorum. Yemin ederim. 

Yıldırım: Giderken Sadri’yi de al yanına. 

Polat: (Gülüyor) 

Polat: Yap bir Kulüpler Birliği.. topla da bir araya gelelim. 

Yıldırım: Seçime yakın yapalım. 

Polat: Ben yokum yani ben 14’ünden sonra olmayacağım için o zaman ben sizi göremeyeceğim demektir. 

Yıldırım: Yok ya daha nereye gidiyorsun sen. Eğer bu karar çıktıktan sonra gidemezsin bir yere. 

Polat: ya bırak Aziz ya bıktım bu i...lerden. Ya hepsi dansöz ya herbiri bir dansöz Ya işle mi uğraşacağız Galatasarayla mı uğraşacağız, bunlarla mı uğraşacağız bilmiyorum ya o kadar iğrenç bir hale geldiki iş. 

Yıldırım: Şey yapma kafana takma bir şey olmaz bunlar düzelir hepsi. 

Polat: Bir akşam oturup güzel bir muhabbet edip kafaları çekelim. 

Yıldırım: Tamam olur. 

‘Güneş yalvarıyordu’
Yıldırım ile eski TFF Başkanı Özgener 9 Mart’ta yaptığı konuşmada Trabzon’un hocası Şenol Güneş ile yaşadığı bir diyalogu da aktarıyor: 

Yıldırım: Trabzon kupa aldı Bursa şampiyon oldu lan ..neler biz birşeyler oluyorsa bizim şampiyon olmamız lazım canım. 

Özgener: Başkanım iki kupa finali kaybettin benim zamanımda. 

Yıldırım: Tabi he ulan Trabzon’a hem şeyi kaybet... Mahmut hem şeyi kaybettik kupayı hem de ligi kaybettik. Bir tek kelime Trabzon’a söyledik mi? Şenol Güneş, bana devre arasında sarıldı. Hem şeyde ben geldim kupayı kazandı kupayı verdik beraber sizin yanınızda da durdum değil mi oradan? 

Özgener: Evet 

Yıldırım: Kaçmadım yani... 

Özgener: Alkışladınız yani. 

Yıldırım: Durdum, he (Gülüyor) tamam mı bana orada geldi kendileri başkanım üzülme ligi siz kazanacaksınız şampiyon olacaksınız dediler. Devre arasında Şenol Güneş ..nesi bana yalvarıyordu şampiyon sizsiniz diyordu... 

‘Göçek şike yaptı’
Aziz Yıldırım, 22 Nisan’da eski spor bakanlarından Şükrü Erdem ile yaptığı telefon konuşmasında PFDK’nın kendisine verdiği 45 günlük cezayı eleştiriyor. Cezaya itiraz edeceğini kaydeden Yıldırım, Gaziantepspor maçında hakem Hüseyin Göçek’in şike yaptığını savunuyor. 

Yıldırım: İtiraz da ettim. Gidip kaldıracağım yani 1 haftayı pazarlık ediyorlar benimle. 

Erdem: Hı. 

Yıldırım: 1 haftayı da kabul etmiyorum. Onlar diyor ama ben ama kendim gidip ifade vereceğim. Diyeceğim ki bu şike varsa Türkiye ’de aynı bunu söyledim, söyleyeceğim. Basına da bu konuşmamı da basına vereceğim. Türkiye’de şike varsa yalnız kulüpler arasında şike ve teşvik olmaz. Pazar maçta oynanan, pazar günkü maçta, hakem şike yapmıştır. Şikenin sorumlusu da Merkez Hakem Komitesi Başkanı ile Federasyon Başkanı’dır diye beyanat vereceğim ve sana da geçireceğim onu dedim.