Geleceğin takımını kuruyor

Oğuz Çetin, önümüzdeki yılın Fenerbahçe'sini şimdiden şekillendirmeye başladı. Yusuf ve Rüştü'nün takımda kalmasından sonra, Yugoslav futbolcu Mirkoviç'in de ayrılmasını istemediğini ve bu oyuncuyla mutlaka anlaşılmasını yönetime bildirdi.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Oğuz Çetin, önümüzdeki yılın Fenerbahçe'sini şimdiden şekillendirmeye başladı. Yusuf ve Rüştü'nün takımda kalmasından sonra, Yugoslav futbolcu Mirkoviç'in de ayrılmasını istemediğini ve bu oyuncuyla mutlaka anlaşılmasını yönetime bildirdi. Yönetime, elindeki kadronun yeterli olduğunu söyleyen Çetin, takıma yıldız oyuncu istemediğinin de sinyallerini verdi. Bu yıl özellikle yeni sistem üzerinde duracak olan genç çalıştırıcı, takımın yapısını bozmadan, hücumun sol tarafına da yeni bir oyuncu düşünüyor. Yeni transferler Rebrov, Besçasnıh ve Kemal'i bu sezon takımın iskeletine oturtacak olan genç hoca, genç oyuncular Serhat, Tuncay, Ali Güneş ve Ceyhun'dan da vazgeçmeyecek.
Ankaragücü maçında sahaya takım elbise ile çıktığı gerekçesiyle bir ay hak mahrumiyeti cezası verilen Sarı-Lacivertli hoca, kendisine verilen cezaya bir anlam veremediğini söyledi. Çetin, "Verilen cezaya inanamıyorum; bu nasıl bir yönetmenliktir anlayamıyorum. Adelet bekliyorum" yorumunu yaparken, Denizlispor maçının ertelenmesinin de kendileri için iyi olmadığını ifade etti. İyi bir hava yakaladıklarını da sözlerine ekleyen Çetin sözlerini şöyle tamamladı: "Artık Malatyaspor maçına konsantre olacağız. Şimdi seyircimizin önünde Malatyaspor'u yenerek çıkışımıza devam edeceğiz. Fenerbahçe'nin gündeminde Ortega ve Washington yok. Biz işimize bakıyoruz. Bizi rahat bıraksınlar."
Öte yandan Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Fenerbahçe Kulübü'nün, Çetin'e verilen ceza için yaptığı başvuruyu reddetti cezayı onadı.
Mustafa Doğan Almanya'ya dönüyor
Sarı-Lacivertliler'in file bekçisi Rüştü, son günlerde Avrupa takımlarının kendisini istemisinden onur duyduğunu, ancak gönlünün Fenerbahçe'den yana olduğunu söyledi. Uzun yıllar Fenerbahçe forması giyen Mustafa Doğan ise sezon sonunda Fenerbahçe'den ayrılıyor. Werder Bremen, Mustafa'ya talip olduğunu bir kez daha açıkladı. Mustafa ise, "Uzun yıllar bu formayı gururla taşıdım. Ama artık ayrılma zamanı geldi. Şu ana kadar Fenerbahçe'den bir teklif almadım. Büyük bir ihtimalle mayıs ayı sonunda Almanya'ya dönerim" diye konuştu.
Fenerbahçe'de sakat futbolcularla ilgili bir açıklama yapan kulüp doktoru İsmail Başöz, "Washington konusunda bütün bilgileri Sadettin Saran'a verdim. Gerekli açıklamaları yönetim yapacak. Serhat ise bir süre daha antrenmanlara katılamayacak. Rüştü'nün ayak bileğinde bir zedelenme var. Bir süre sahada veya salonda çalışmalarımızı sürdürüp, durumunu değerlendireceğiz ve ona göre antrenman programı belirleyeceğiz" dedi.