Gelip, görüp, gidecek

Beşiktaş, bu sezon ilk kez bir karşılaşmaya, 19 Mayıs Stadı'nda oynayacağı Samsunspor maçına 'formalite icabı' çıkacak. Siyah-Beyazlı yöneticilerin, Samsunspor kulübüne yaptığı 'bu maçı İstanbul'da oynayalım' teklifine, Karadeniz ekibinin 'para isteriz, çok isteriz' diyerek işi yokuşa sürmeleri ortamı biraz germişti.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş, bu sezon ilk kez bir karşılaşmaya, 19 Mayıs Stadı'nda oynayacağı Samsunspor maçına 'formalite icabı' çıkacak. Siyah-Beyazlı yöneticilerin, Samsunspor kulübüne yaptığı 'bu maçı İstanbul'da oynayalım' teklifine, Karadeniz ekibinin 'para isteriz, çok isteriz' diyerek işi yokuşa sürmeleri ortamı biraz germişti. Beşiktaş, Kırmızı-Beyazlı ekibin bu hareketine karşılık, kente bugün gidecek ve deyim yerindeyse, futbolcular duşlarını İstanbul'da alacaklar; üstelik 19 Mayıs Stadı'na çıkacak olan Beşiktaş onbirinin yedeklerden kurulu olması da ayrı bir konu... Beşiktaşlı yöneticiler, Samsunspor'u protesto etmek amacıyla bu maça gitmeyecek. Samsun'a gitmeyecek futbolculardan birkaçını da sayacak olursak: Sergen, Tayfur, İlhan Mansız, Ahmet Dursun, Cordoba, Pancu, Ahmet Yıldırım, Tolga, Tümer...
Her şey çok güzel olacak
Beşiktaşlılar, 8 yıl aradan sonra gelen şampiyonluğu yarın muhteşem bir şölenle kutlayacak; taraftarlar, yönetimin hazırladığı programla coşacak. Kartal bayramı; 2 kilometre uzunlukta ve 8 metre genişliğindeki 6 tonluk dev bayrağın Plaza Otel'den, İnönü Stadı'na getirilmesiyle başlayacak. Bayrağın geçeceği yollardaki kaldırımlar da tamamen siyah-beyaza boyanacak. Alınacak her şampiyonlukta bu bayrak 250 metre uzatılacak.
Bu sezon şampiyonluğa ulaşan PAF takım ile Süper Genç takım, taraftarların huzuruna çıkacak. Yönetim, teknik heyet ve futbolcular, üstü açık bir otobüsle stada girecek. Bir sezonun hikayesi skorbordda yayınlanırken havai fişek gösterileri Dolmabahçe'yi aydınlatacak. Öte yandan Beşiktaş'ın, yarın İnönü Stadı'nda düzenleyeceği şampiyonluk şöleni için numaralı tribün biletleri satışa sunuldu. Statta saat 18.00'de başlayacak şölen için numaralı tribün biletleri 7 milyon liradan Biletix bayilerinden satışa sunuldu. Siyah-Beyazlı taraftarlar açık tribünlerde şöleni ücret ödemeden izleyebilecek. Kapalı tribünde ise kombine kartlar geçerli olacak.
Beşiktaş ile Samsunspor, bugün yapacakları maçla birlikte Birinci Futbol Ligi'nde 52. kez karşı karşıya gelecek. Samsunspor'un ilk kez Birinci Lig'e yükseldiği 1969-70 sezonundan itibaren yapılan 51 lig maçından 27'sini Siyah-Beyazlılar, 9'unu ise Samsunspor kazandı, 15 karşılaşma da beraberlikle sonuçlandı. Kartal'ın 77 golüne, Kırmızı-Beyazlı Karadeniz takımı 42 golle karşılık verdi.