Gelir yok, borç çok:Zeytin maziyi arıyor

Gelir yok, borç çok:Zeytin maziyi arıyor
Gelir yok, borç çok:Zeytin maziyi arıyor
Uzun yıllar Süper Lig'de yer alan Zeytinburnuspor şu sıralar amatör ligde, düşme hattında. Başkan Tombulel, "İddaa geldi, borçlanma da başladı" dedi.

EFKAN BUCAK/ SPOR SERVISI-90’lı yılların Türk futbolunda parlayan yıldızlarından biri Zeytinburnuspor’du... Türk spor kamuoyunun gündemine son olarak parası ödenemeyen otelde mahsur kalmasıyla düşen Zeytinburnuspor ise uzun süre maddi sorunlarla boğuştuktan sonra 2010-2011 sezonunda 3. Lig’den Bölgesel Amatör Lig’e düşmüştü. Geçen sezon Bölgesel Amatör Lig’de de tutunamayan Lacivert-Beyazlılar bu sezon İstanbul Süper Amatör Lig 4. Grup’ta mücadele ediyor ve durumları iç açıcı değil zira ilk 4 maçta yalnızca 3 puan toplayabildiler.

‘Kulübün geliri yok’ 
Kulübün başkanlığını eski Beşiktaşlı futbolcu Ünal Tombulel yapıyor. Kulübün şu anda büyük bir borç yükü altında olduğunu, profesyonel liglerde transfer yasağı getirildiğini ve gelirlerine TFF tarafından el koyulduğunu belirten Başkan Tombulel, “Bu büyük borçlanma 2007’de başladı. O dönem Türk futboluna İddaa oyunu gelmişti. ‘Kulüplere gelir olacak’ dendi. Buna güvenilip o dönem çok borçlanıldı ancak gelir gideri karşılamadı. Genel olarak Türk futbolunda da böyle oldu. İddaa geldi, borçlanmalar başladı” dedi. Kulübün şu anda hiçbir geliri olmadığını belirten Tombulel, kendisinin ve yönetim kurulunun fedakârlıklarıyla kulübü yaşattıklarını söyledi.
Kulübün en büyük sıkıntısı idman yapacak tesis. Tombulel, Zeytinburnuspor’a ait olan Merkezefendi Kamp Tesisi’nin ellerinden alındığını belirtirken, Zeytinburnu Amatör Spor Kulüpleri Birliği’ne alınmadıklarını ifade etti.
Amatör ligde olmasına karşın Zeytinburnuspor’un tek tesellisi arkasındaki büyük taraftar desteği.