Genç basketbolcudan 'özgün' evlenme teklifi

Basketbol salonları hayırlara vesile olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde İtalya'da forma giyen ABD'li basketbolcu Jason Wells'in maçın ardından salonda nikâh kıydırmasına benzer bir olay da Türkiye'de meydana geldi.

İZMİR - Basketbol salonları hayırlara vesile olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde İtalya'da forma giyen ABD'li basketbolcu Jason Wells'in maçın ardından salonda nikâh kıydırmasına benzer bir olay da Türkiye'de meydana geldi. Basketbol Erkekler İkinci Ligi'nde ENKA Aliağa Belediyespor'da forma giyen Özgün Önver, takımının ligde Sakarya Işık Koleji'yle yaptığı maçın ardından salonda açtığı pankartla sevgilisine evlenme teklifinde bulundu.
Maçta 17 sayı atarak takımının galibiyetine katkıda bulunan Önver, maçın bitişiyle salonun ortasında 'Betül benimle evlenir misin?' yazılı pankart açtı. Daha sonra pankartın önüne geçerek diz çöken genç basketbolcu, alkışlar arasında kız arkadaşı Betül Orakçı'yı tribünlerden aşağıya davet etti. Tezahüratlar arasında salona inen Orakçı'nın teklife 'Evet' cevabını vermesinin ardından, sevgilisine sarılarak bir buket gül veren genç basketbolcu Özgün, büyük sevinç yaşadı. Uzun süredir evlenmeyi düşündüklerini belirten genç oyuncu, "Evlenme teklifini bu şekilde yapmayı planladım. Aldığım yanıt beni çok mutlu etti" diye konuştu. Teklif karşısında büyük şaşkınlık yaşayan Betül Orakçı ise "Böyle bir evlenme teklifi alacağımdan haberim yoktu. Bilip de söylemeyen herkese teşekkür ediyorum" diyerek duygularını dile getirdi.
Beşiktaş Kolejlilere boyun eğdi
Beko Basketbol Ligi'nde dün oynanan maçta Beşiktaş Cola Turka, CASA TED Kolejliler'e 77-76 mağlup oldu. Oyun kurucusu Reese'in yokluğunu hisseden Beşiktaş ilk periyodu 15-22, devreyi 36-41, üçüncü periyodu ise 56-57 geride tamamladı. Bir diğer maçta Beykoz, Tekel'i 96-83 mağlup etti. Bayanlar ligindeyse sonuçlar şöyle: As Akyazı-Mersin BB: 65-97, İstanbul Üni.-BOTAŞ: 60-91, Ceyhan Bld-Fenerbahçe: 49-80. (Spor Servisi)