Genç Rooney kadroda

İngiltere Milli Takım Teknik Direktörü Sven Goran Eriksson, Liechtenstein ve Türkiye maçlarında forma giyecek isimleri açıkladı.

LONDRA - İngiltere Milli Takım Teknik Direktörü Sven Goran Eriksson, Liechtenstein ve Türkiye maçlarında forma giyecek isimleri açıkladı. Chelsea'nin başarılı defans oyuncusu John Terry ilk kez milli takıma çağırılırken, Everton'ın 17 yaşındaki golcüsü Wayne Rooney'de kadroda kendine yer buldu. Arsenal'den Cole ve tecrübeli file bekçisi David Seaman sakatlığı nedeniyle kadroya alınmadı.
İngiltere aday kadrosu şu isimlerden oluşuyor: James, Robinson, Wright, G.Neville, Mills, Bridge, Rio Ferdinand, Sol Campbell, Southgate, Woodgate, Terry, Beckham, Scholes, Butt, Gerrard, Murphy, Dyer, Jenas, Hardgreaves, Lampard, Michael Owen, Heskey, Vassell, Jeffers, Rooney. Bu arada, UEFA yönetiminin, Liechtenstein-İngiltere karşılaşmasının ertelenmesiyle ilgili kararını bugün vermesi bekleniyor. UEFA, güvenlik gerekçesiyle bu maçı ileri bir tarihte oynatacak ya da maçın aynı tarihte İngiltere'de yapılmasına karar verecek. (Spor Servisi)