Genç Sultanlar dünya şampiyonluğu yolunda

Yıldız Kızlar Voleybol Milli Takımı'nın dünya şampiyonluğuna yürüyüşü devam ediyor. Genç Sultanlar, Meksika'da düzenlenen Dünya Yıldız Kızlar Voleybol Şampiyonası yarı final maçında, filede bir ekol olan Rusya'yı 3-1 yenerek...

TİJUANA - Yıldız Kızlar Voleybol Milli Takımı'nın dünya şampiyonluğuna yürüyüşü devam ediyor. Genç Sultanlar, Meksika'da düzenlenen Dünya Yıldız Kızlar Voleybol Şampiyonası yarı final maçında, filede bir ekol olan Rusya'yı 3-1 yenerek tarihinde ilk kez finale yükseldi. Trabzon'daki Karadeniz Oyunları'nda da 3-1 yendiği rakibi karşısında üstün bir oyun ortaya koyan Ay-Yıldızlılar, ilk iki seti 25-21 ve 25-18 kazandıktan sonra üçüncü seti 25-16 yitirdi. Ancak dördüncü seti 25-23 almasını bilen Sultanlar finale yükselmeyi başardı. Maç 94 dakika sürdü.
Mücadele sonrası bir basın toplantısı düzenleyen antrenör Mehmet Bedestenlioğlu, "Bazı antrenörler ve medya mensupları, bizim Rusya'yı yenecek kadar güçlü olmadığımızı söylüyordu. Onlara hatalı olduklarını gösterdiğimiz için mutluyuz" dedi. Takım kaptanı Naz Aydemir ise "Bu maça iyi hazırlanmıştık ve ataklarının birçoğunu durdurmayı başardık" ifadelerini kullandı.
Finalde tanıdık bir rakip
Milli Takım finalde, Sırbistan'ı 3-0 yenen Çin Halk Cumhuriyeti ile karşılaşacak. İki takım, ilk tur grubunda da karşı karşıya gelmiş ve Çin mücadeleden 3-2 galip ayrılmıştı. Türkiye'nin aksine Çin'in bu turnuvada önceden dünya şampiyonluğu bulunuyor. (Spor Servisi)