Gençler başarıya doymuyor

Gençler başarıya doymuyor
Gençler başarıya doymuyor
Geçen yıl Yıldızlar Kategorisi'nde şampiyon olan kadronun bir kısım üyesinin de bulunduğu milli takım önceki gece Hırvatistan'ı 81-74 yenip U18 Avrupa Şampiyonu oldu. 'Altın Jenerasyon' için işler yeni başlıyor.

Önceki gece Erkek Basketbol Milli Takımı, Hırvatistan’ı 81-74 mağlup ederek tarihinde bir ilki başardı ve U18 Genç Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda altın madalyaya erişti. Bu yaş grubunda ilki yaşayan kadronun bir kısmı ise geçen yıl Litvanya’daki Yıldız Erkekler Avrupa Şampiyonası’nı finalde Fransa’yı 66-61 yenerek kazanmıştı. Okben Ulubay, Berk Uğurlu, Egemen Güven ve Oğulcan Baykan’ın iki kadroda da bulunduğu milli takımın bu başarısı büyük sevinç yaratırken gelecek adına oluşan umut sonrası herkes tebriklerini sundu. Başta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Meclis Başkanı Cemil Çiçek’in yanı sıra kulüpler de tebriklerini sundu.
Türkiye Basketbol Federasyonu’nun kutlamasının ardından da Milli Takım Menajeri Harun Erdenay bir açıklama yaparken, gururlu olduklarını söyledi: “Milli takımımızın geleceği olan Genç Milli Takımımız büyük bir başarıya imza attı. Bu turnuvada en iyi olduklarını gösterdiler. Bu nedenle kendilerini gönülden tebrik ediyorum.”
Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş ise, çok büyük bir başarı kazanıldığını vurgulayarak, “Öncelikle bu büyük başarıyı yakalayan oyuncuları, teknik ve idari kadroyu kutluyorum. Çok büyük bir başarı elde ettiler ve çok önemli rakipleri de dize getirdiler. Bundan dolayı hepsini tebrik ediyorum. İlerleyen yıllarda A Milli Takım kadrosunda göreceğimiz en az 4-5 oyuncunun bulunduğu Genç Milli Takımımız, tarihinde ilk kez bu kategoride bizlere şampiyonluk yaşattı. Bugün kazanılan Avrupa Şampiyonluğu, son 20 yılın emeklerinin başarısıdır” ifadelerini kullandı.