Gençler dünya sahnesinde

SARS virüsü sebebiyle son anda Malezya'dan Yunanistan'a alınan Dünya Gençler Basketbol Şampiyonası, bugün Selanik'te başlıyor. Türk Milli Takımı'nın ilk rakibi Avustralya.

SELANİK - SARS virüsü sebebiyle son anda Malezya'dan Yunanistan'a alınan Dünya Gençler Basketbol Şampiyonası, bugün Selanik'te başlıyor. Türk Milli Takımı'nın ilk rakibi Avustralya. 1984 ve 85 doğumlu sporculardan kurulu milli takımımızın, ilk turda A grubunda Avustralya'nın yanı sıra Arjantin ve Güney Kore ile mücadele edeceği şampiyona 20 Temmuzda sona erecek.
Mete Babaoğlu'nun çalıştırdığı ve son antrenmanlarını dün yapan Ay-Yıldızlı ekipte şu sporcular bulunuyor: Engin Atsür, Valentin Pastal, Görkem Gürel, Selim Saygın (Pertevniyal), İbrahim Daloğlu, Caner Topaloğlu (Ülker), Eren Beyaz (Beşiktaş), Halil Kutruza, Gökhan Köroğlu, Uluğ Kaçaniku (Tofaş), Murat Kaya (Büyük Kolej), Göktuğ Akgör (Troy), Egemen Alpay (ABD). Şampiyonada B grubunda Yunanistan, Porto Riko, İran ve Angola, C grubunda ABD, Slovenya, Çin ve Nijerya, D grubunda ise Hırvatistan, Litvanya, Venezüela ve Malezya mücadele edecek. (Spor Servisi)