Gençler maçı Ali Sami Yen'de

Disiplin Kurulu, Adanaspor maçında hakem Bülent Demirlek'in yaptırdığı 3 ve 4 numaralı anonslar nedeniyle saha kapatma cezası alması gündeme gelen Galatasaray'a, sadece 2.5 milyar para cezası verdi.

ANKARA - Disiplin Kurulu, Adanaspor maçında hakem Bülent Demirlek'in yaptırdığı 3 ve 4 numaralı anonslar nedeniyle saha kapatma cezası alması gündeme gelen Galatasaray'a, sadece 2.5 milyar para cezası verdi. Gözlemciler Murat Ilgaz ve Abdurrahman Arıcı'nın raporları ile Galatasaray'ın savunmasını inceleyen kurul, sahaya atılan yabancı maddelerin saha kapatma cezasını gerektirecek boyutta olmadığı görüşünde birleşti. Kurul, kararını alırken hakem Demirlek'in raporunu dikkate almadı. Merkez Hakem Kurulu karşılaşmada hatalı bulduğu Demirlek'in sezon sonuna kadar kızağa çekmişti.
Kurul 6 Kasım 2002 tarihindeki Fenerbahçe-Galatasaray maçında hakemin yaptırdığı 3 ve 4 nolu anonslar nedeniyle Sarı-Lacivertli ekibe 1 maç kapatma, 8 Mart 2003'da yapılan Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde de yapılan aynı anonslar yüzünden Sarı-Kırmızılı ekibe seyircisiz oynama cezası vermişti. Beşiktaş İletişim Komitesi Başkanı Mete Düren karara saygılı olduklarını ancak verilen cezayı adil bulmadıklarını söyledi. Düren, Disiplin Kurulu'nun tüm takımlara eşit davranmak zorunda olduğuna işaret ederek, "Kurul hangi gerekçeyle bu cezayı verdiğini kamuoyuna açıklamak zorundadır. Çünkü daha sonra tüm kulüpler bu cezayı örnek gösterebilirler. Ayrıca daha önce benzer olaylarda farklı cezalar verilmişti. Karar için yapacak birşey yok. Ancak ceza bize göre hafif kalmıştır" diye konuştu. (Spor Servisi)