Gençlerbirliği '91' dedi

Gençlerbirliği '91' dedi
Gençlerbirliği '91' dedi
Spor Toto Süper Lig takımlarından Gençlerbirliği, bugün 91. kuruluş yıl dönümünü kutluyor.

ANKARA - Başkent temsilcisinde 34 yıldır başkanlık yapan İlhan Cavcav, "Bu 91 yılın 3'te 1'ine tanıklık etmiş bir başkan olarak mutluyum" dedi.

Kırmızı-siyahlı kulübü, kendilerini oynatmayan ağabeylerine karşı bir araya gelen "gençlerin" kurduğunu hatırlatan İlhan Cavcav, "Gençlerbirliği haddizatında okullu bir kulüp. Bugün Atatürk Lisesi olan Taşmektep öğrencileri kurmuş. Kurulduğundan beri de öğrencilerin ve öğretmenlerin yuvası olmuş" diye konuştu.

Başkent temsilcisini her zaman eğitimli taraftarları desteklediğini kaydeden Cavcav, şöyle devam etti:
"Pırpır Halimler, Sarı Kemaller, Hasan ağabeyler gelmiş geçmiş. Bu değerleri insanlar, büyüklerimiz kulübümüzü bugünlere taşıdı. Verdikleri emeklere minnettarız. 91. yılımıza girmemizde emeği olup da şu an aramızda bulunmayanların ruhları şad olsun. Bizlere ve sonrakilere düşen görev kulübümüzün uzun yıllar yaşamasını sağlamaktır."

Cavcav, kırmızı-siyahlı kulübün sevenlerini ve taraftarını artıran bir camia haline geldiğini ve her geçen yıl daha çok insanla doğum gününü kutladığını ifade ederek, 91. yılın uğur getirmesini diledi.

"DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ"

Gençlerbirliği'nin Spor Toto Süper Lig'de oynayacağı Kasımpaşa maçına değinen İlhan Cavcav, ligde bütün maçların Gençlerbirliği için önemli olduğunu kaydetti.

Kırmızı-siyahlı futbolcuların sorumluluklarının farkında olmaları gerektiğini ifade eden Cavcav, "Bu hafta camia için özel. Onlardan bir doğum günü hediyesi bekliyoruz" şeklinde sözlerini tamamladı. (AA)