Gençlerbirliği OFTAŞ artık 'süper'

Gençlerbirliği OFTAŞ, merdivenleri hızlı hızlı tırmanarak Lig A şampiyonu oldu ve Turkcell Süper Lig'e çıkmayı başardı.

ANKARA - Gençlerbirliği OFTAŞ, merdivenleri hızlı hızlı tırmanarak Lig A şampiyonu oldu ve Turkcell Süper Lig'e çıkmayı başardı. Geçen sezon İkinci Lig B Kategorisi'nden Lig A'ya yükselen Kırmızı-Siyahlı ekip hiç beklemeden 'süper' unvanına ulaştı. OFTAŞ, dün Ümit Tütünci ve Remzi Giray Kaçar'ın golleriyle Kocaelispor'u 2-0 mağlup etti. Ankara temsilcisi böylece sahasında mağlubiyet yüzü görmeden sezonu tamamlamış oldu.
Liderin takipçileri İstanbul BB ve Malatyaspor ise son hafta öncesi evlerinde iki puan bıraktı. İstanbul BB Türk Telekom, Malatyaspor da Samsunspor filelerini havalandıramadı. Düşme hattında ise Akçaabat Sebat-
spor'dan sonra gelecek sezon İkinci Lig B Kategorisi'nde mücadele edecek takımlar belli oldu: Türk Telekomspor ve Uşakspor. Ligde alınan diğer sonuçlar şöyle: Mardinspor-Altay: 2-1. Uşakspor-Kasımpaşa: 0-2, Gaziantep BB-Orduspor: 1-3, Karşıyaka-Elazığspor: 1-1, Eskişehirspor-Diyarbakırspor: 0-0, Akçaabat Sebatspor-İstanbulspor: 3-1.
Malatya'da olaylar vardı
Malatya'da maçın ardından taraftarlar polisle çatıştı. Malatyaspor taraftarları sahaya ve polislere taş ile yabancı cisimler atınca, polis, biber gazı ve cop kullanarak müdahale etti. Saha içinde, Samsunspor oyuncularına taş ve yabancı cisim atan taraftarlar, saha dışında toplanarak yönetimi istifaya davet etti. Uyarılara rağmen stat çevresinde bulunan araçları taşlamaya devam eden Malatyaspor taraftarlarına polis yeniden müdahale etti. Samsunsporlu futbolcular Çevik Kuvvet otobüsüne bindirilerek havaalanına götürülebildi. Olaylar sırasında altı kişi yaralanırken, 11 kişi gözaltına alındı. (Spor Servisi)