Gençlerbirliği'nde İbrahim Üzülmez dönemi

Gençlerbirliği'nde İbrahim Üzülmez dönemi
Gençlerbirliği'nde İbrahim Üzülmez dönemi
Sözleşme imzaladıktan sadece 6 gün sonra Yılmaz Vural ile yollarını ayıran Gençlerbirliği, yeni hocasını buldu. Kulüp Başkanı İlhan Cavcav, teknik direktörlük görevine İbrahim Üzülmez'in getirildiğini açıkladı.

ANKARA - İbrahim Üzülmez'in de yer aldığı, Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'ndeki yönetim kurulu toplantısının ardından konuşlan Cavcav, "İbrahim Üzülmez ile anlaştık. Yılmaz hocanın mukavelesini bugün tek taraflı feshediyoruz ancak federasyon kapalı olduğu için resmi işlemleri yılbaşında sonra yapacağız" dedi.

Üzülmez'in başarıya aç bir teknik direktör olduğuna dikkati çeken Gençlerbirliği Başkanı, yeni teknik adamın, futbolculuk döneminde 11 yıl Beşiktaş'ta oynadığına işaret ederek, "Çok sayıda değerli hocalarla çalışmış, milli takım görmüş ve Elazığspor'da 6 maçta takımı lider duruma çıkartmış. Kendisini kanıtlayacak. Birinci ligde (Süper Lig) bir kulübe gitmesinin onun için paradan daha önemli olduğunu kabul etti" ifadelerini kullandı.

Anlaşmada herhangi bir problem olmadığını anlatan Cavcav, "Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tatilde. Yılmaz hocanın mukavelesini bugün tek taraflı feshediyoruz. Ancak federasyon kapalı olduğu için resmi işlemleri yılbaşında sonra yapacağız" ifadelerini kullandı.

İbrahim Üzülmez, mali sorunlar nedeniyle PTT 1. Lig ekibi Vartaş Elazığspor'daki görevinden hafta başında istifa etmişti. (AA)