Gençlerbirliği'nde ikinci Yanal dönemi

Adı bir süre Galatasaray'la anılan fakat Sarı-Kırmızılı taraftarların vetosuyla karşılaşan Ersun Yanal alacağı para konusunda yapılan pazarlıkların ardından Gençlerbirliği'yle anlaştı.

ANKARA - Adı bir süre Galatasaray'la anılan fakat Sarı-Kırmızılı taraftarların vetosuyla karşılaşan Ersun Yanal alacağı para konusunda yapılan pazarlıkların ardından Gençlerbirliği'yle anlaştı. Genç teknik adam dün kendisini iki yıllığına başkent temsilcisinin başına getiren sözleşmeye imza attı.
Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav ile Yanal dün Cavcav'ın Ankara'daki fabrikasında bir araya geldi. Cavcav, burada yaptığı açıklamada Ersun Yanal'ın tekrar aralarına katılmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, "İki sene evvel de Ersun hocayla çalışmıştık. Tekrar aramıza katıldığı için teşekkür ediyorum. Ersun hocanın Gençlerbirliği'yle anlaşmasından sadece biz değil Türk futbolu kazançlı çıkacak. Ben inanıyorum ki Ersun hoca, Gençlerbirliği ile daha büyük başarılara imza atacak" dedi.
İlhan Cavcav, iki yıllık bir sözleşme imzaladıklarını, ancak iki yıl sonunda opsiyonun Ersun Yanal'da olduğunu söyledi. İlhan Cavcav, bir soru üzerine, Ersun Yanal'ın uzaktan da olsa OFTAŞ Spor'a katkı ve desteğinin olacağını belirtti.
'Burada tarih bizimle başladı'
Ersun Yanal ise Gençlerbirliği'ni evi gibi gördüğünü ifade ederek, şöyle konuştu: "Burası bizim evimiz, burada her şey bizimle başladı. Buranın başarılı bir tarihi var, o tarih de bizimle başladı. Gençlerbirliği'nin başarıları için mümkün olan en iyi kadroyu kurarak geleceği için çalışacağız."
Gençlerbiriliği'nde 2002-2003 döneminde teknik direktörlük yapan Ersun Yanal, Kırmızı-Siyahlı ekibi UEFA Kupası'nda beşinci tura kadar çıkarma başarısı göstermiş, Gençlerbirliği UEFA Kupası'nın beşinci turunda o sezon sonrasında UEFA Kupası'nı kazanan İspanyol Valencia'ya tek yenilgiyi tattırmasına rağmen elenmişti.
Kırmızı-Siyahlı ekipte ikinci dönemine başlayan Ersun Yanal'ın yardımcılıklarını Kemal Özdeş, Volkan Kazak, kaleci antrenörlüğünü ise milli takımda da antrenörlük yapan Murat Aydın yapacak. (Spor Servisi)