Gençlerbirliği'nin genç yeteneği Avrupa yolunda

Gençlerbirliği'nin genç yeteneği Avrupa yolunda
Gençlerbirliği'nin genç yeteneği Avrupa yolunda
Alman ekibi Redbull Leipzig ve Hollanda temsilcisi NEC Nijmegen, Gençlerbirliği 19 Yaş Altı Takımı'nda forma giyen Sefer Kanıtemiz'e talip oldu.

RADİKAL - Almanya’da genç futbolculara yatırım yaparak dikkati çeken Redbull Leipzig ile Hollanda’nı köklü kulübü NEC Nijmegen'in futbolcu arama ve izleme komiteleri, Gençlerbirliği forması giyen yıldı adayı Sefer Kanıtemiz'i yaklaşık bir yıldır yakından takip ediyor.

Futbol hayatına 2006 yılında başlayan 1997 doğumlu oyuncu, 2 sezon önce Osmancık Belediyespor’da gösterdiği üstün performansla Hacettepe Spor’a transfer oldu. Burada oynarken Gençlerbirliği U19 Takımı Teknik Direkörü Avni Okumuş’un radarına giren Sefer Kanıtemiz, Ocak 2015'te Gençlerbirligi ile mukavele imzaladı.

"ALPER POTUK VE DIEGO KARIŞIMI"

Yetenekli futbolcunun Hacettepeye transferinin gerçekleşmesinde büyük rol oynayan Osmancıkspor’un eski oyuncusu ve yöneticisi Gürsel Güney, "Sefer, oyunu çift yönlü oynayabilen bir futbolcu. Daha çok forvet arkası pozisyonunda görev yapıyordu. Gençlerbirliği'nde hocası Avni Okumuş ile birlikte hem ön libera hem de 8 numara posizyonunda oynamaya başladı. En büyük özelliği topla birlikte öne doğru dripling yaparak adam eksiltebilmesi ve koşu temposunu iyi ayarlaması. Alper Potuk ve Digo Ribas karışımı diyebiliriz. Hocası Avni Okumuş üzerinde çok duruyor. Kendisinden beklentileri büyük. Bir iki sene içinde Milli Takım'a ve ülke futboluna iyi hizmetler verecek yetenek olarak görüyor" ifadelerini kullandı.

Gürsel Güney ayrıca, Sefer Kanıtemiz’in Avrupa takımlarının kıskacında olması kendisini şaşırtmadığın vurguladı.