Gençler'in transfer yöntemi kıyas

Gençler'in transfer yöntemi kıyas
Gençler'in transfer yöntemi kıyas
Gençlerbirliği oyuncu izleme ekibi, takip edilen futbolcularla pilot takım Hacettepe ve altyapılardaki oyuncuları kıyaslayarak raporlar hazırlıyor.

ANKARA - Kulüp teknik menajeri Ferda Ramanlı, izleme ekibinin Türkiye liglerindeki takımları tarandığını, ayrıca Avrupa 'da 100'e yakın gurbetçi futbolcu izlendiğini söyledi.

Türkiye liglerindeki takımların takip edilerek, raporlar hazırlandığını kaydeden Ramanlı, "Takip ettiğimiz oyuncuları Hacettepe ve altyapılarımızdaki oyuncularla kıyaslıyoruz. Raporlarımızı da bu yöntemle hazırlıyoruz. Altyapımızda yetişen oyuncularımız en büyük değerimiz" dedi.

Gençlerbirliği altyapısının, kulübün karakterini ortaya koyduğunu ve futbolcu fabrikası olarak ün yaptığını vurgulayan Ramanlı, şunları kaydetti:
"Ekip olarak çok yoğun bir çalışma dönemi geçiriyoruz. Türkiye liglerinin neredeyse tamamı tarandı ve dikkati çeken oyuncular hakkında raporlar hazırlandı. Avrupa'da da 100'e yakın gurbetçi izledik. Hacettepe bizim için çok önemli. Bu izlediğimiz oyuncularla Hacettepe ve altyapımızdaki futbolcuları kıyaslıyoruz. Kısaca ince eleyip sık dokuyoruz. Bu nedenle de fazla transfer yapmıyoruz." (AA)