'Gerçek Galatasaray'

Galatasaray, Amsterdam Turnuvası'ndan iyi izlenimlerle ayrıldı.

AMSTERDAM - Galatasaray, Amsterdam Turnuvası'ndan iyi izlenimlerle ayrıldı. Hollanda'nın yüksek tirajlı gazetelerinden De Telegraaf'da Valentijn Driesen imzasıyla yazılan yorumda şu görüşlere yer verildi:
"Galatasaray'ı Inter karşısında izlediğimde gerçekten çok şaşırmıştım. Sanki takımda herkes, ilk kez birbirleriyle oynuyorlardı. Ayrıca, tanıdığım Galatasaray'ın İtalyan karşısında çok gol pozisyonu vermesi inanılır gibi değildi. Ancak önceki gün Türk ekibi gerçek kimliğine kavuşmuştu. Orta saha hakimiyetini eline aldıktan sonra maçı tamamen kontrol etmeyi başardı. Bu nedenle Galatasaray Liverpool'a sadece bir gol pozisyon verdi, bu da gol oldu... Sarı-Kırmızılılar'ın İngilizler'in
sert oyununa karşılık vermeyip soğukkanlı kalmaları da beni çok etkiledi. Bu olay takımın karakterini gösterdi. Liverpool karşısında en çok gollerin sahibi Batista ve Prates'i beğendim. Çok diri göründüler. Defansta Frank de Boer hatasız oynadı. Bence Galatasaray defansta Bülent ve de Boer ikilisiyle başarılı olur. Çünkü bu durumda ikisinden biri 'kirli' işleri yapabilir." (Spor Servisi)