Gerets devam etmek istiyor ama...

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, Fenerbahçe ile oynayacakları derbi maçının kendileri açısından büyük önem taşıdığını söyledi. Dün haftalık olağan basın toplantısı düzenleyen Erik Gerets...

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, Fenerbahçe ile oynayacakları derbi maçının kendileri açısından büyük önem taşıdığını söyledi. Dün haftalık olağan basın toplantısı düzenleyen Erik Gerets, sözlerine, "Sondan ikinci basın toplantımızı yapıyoruz ama tabii ki bu sezon için. Sonrasını gazetelerden okuruz" diyerek esprili bir şekilde başladı. Gerets, son dönemde basında sık çıkmaya başlayan Galatasaray'da teknik direktör arayışı haberlerinin sorulması üzerine, bu haberlerin kaynaklarının açıklanması halinde ciddi cevaplar verebileceğini ifade etti.
Gazetecilere yönelik olarak, "Bunları söyleyen yönetimden biri mi?" sorusunu yönelten Gerets, yönetimin içinden bu tür haberlerin geldiğinin söylenmesi üzerine de şunları söyledi: "Elde ettiğim başarılar ortada. İkide bir birinin, 'Aferin' demesi gerekmez. Mukavelem sürüyor. Başka niyetler varsa, bunları bana direkt söylemeliler. Bunu söyleyecek kişi başkandır. Başkan böyle bir şey söylemediği sürece bu haberleri değerli kabul etmiyorum."
Premier Ligi'ndeki gibi, şampiyonluğu garantileyen Fenerbahçe'nin, Sami Yen'de alkışlanmasıyla ilgili değerlendirmelerin hatırlatılarak, "İlk maçta başınıza atılan madde olmasaydı Fenerbahçe'yi alkışlar mıydınız?" denmesi üzerine, Gerets şunları söyledi: "Fenerbahçe'yi camia olarak suçlamadım. Tribünden bir iki geri zekâlı bir şeyler atıyorlarsa bunu takıma mal etmek anlamlı değildir. Ama Türkiye ve Yunanistan gibi rekabetin başka olduğu ülkelerde böyle tabloların beklenmesi zor."
Sabri: Fenerli yöneticiler komik
Bu arada Galatasaraylı oyuncu Sabri, Fenerbahçeli futbolcuları şampiyonlukları için kutladığını ama aynı şeyi yöneticiler için söylemeyeceğini ifade etti. Sabri, "Fenerbahçeli yöneticiler sezon boyu ağlayıp durdular" dedi. Sabri, Kadıköy'de alkışlanmadıklarını belirterek "Futbolcuları tebrik ederiz, ama sahaya çıkıp alkışlamayız. Onlar bize yapmamış ki biz yapalım" diye konuştu. Sabri, Fenerbahçeli yöneticilerin saha dışı olayları iyi 'becerdiklerini' de sözlerine ekledi ve şöyle konuştu: "Beğenmedikleri hakem, Kadıköy'de üç puanımızı aldı. Biz niye onlar gibi bağırıp çağırmadık? 'Federasyon bizi şampiyon yapmak istemiyor, bizi engellemek istiyor' diyorlar. O zaman nasıl şampiyon oldunuz? Yayın kablosunu kesme olayına kadar gitti. Bu sezon bayağı komik oldu, komedi tiyatrosu gibi oldu Fenerbahçeli yöneticilerin yaptığı..." (Spor Servisi)