Gerets: Güzel atmosferde oynamak bize mutluluk verir

Beşiktaş'ın rakibi Marsilya'nın teknik direktörü Erik Gerets, galip gelmeleri durumunda büyük ihtimalle üst tura çıkacaklarını söyledi. Gerets, dün düzenlediği basın toplantısında, güzel bir atmosferde oynayacaklarını belirterek...

İSTANBUL - Beşiktaş'ın rakibi Marsilya'nın teknik direktörü Erik Gerets, galip gelmeleri durumunda büyük ihtimalle üst tura çıkacaklarını söyledi. Gerets, dün düzenlediği basın toplantısında, güzel bir atmosferde oynayacaklarını belirterek, "Kazanırsak, büyük ihtimalle ikinci tura çıkarız. Bir tur sonrası için Liverpool'un da önünde grubu bitiririz" dedi. Fransız bir gazetecinin "Demek ki Liverpool ile oynayacağınız maçı berabere bitirmeyi hedefliyorsunuz?" sözleri üzerine Belçikalı teknik adam, "Evet çok zekisiniz" ifadesini kullandı. Gerets, son zamanlarda iyi sonuçlar aldıklarını ve takıma güven geldiğini, Nasri'nin formda olması ve iyi oynamasının ekibe katkı yaptığını dile getirdi. Bir basın mensubunun "Beşiktaş nasıl oynayacak?" sorusu üzerine Gerets, "Umarım 10 kişi oynarlar" diye espri yaptı.
"Arsenal Menajeri Arsene Wenger 'Beşiktaş gibi zayıf takımlar Şampiyonlar Ligi'nde oynamamalı' demişti, bu görüşe katılıyor musunuz?" sorusuna Gerets, "Hayır, öyle düşünmüyorum, Beşiktaş da Liverpool'u yenmiştir. Eğer öyle bir şey söylüyorsa, Liverpool da zayıf bir ekiptir" cevabını verdi. Belçikalı çalıştırıcı, "Daha önceki takımım Galatasaray gibi Beşiktaş ve Fenerbahçe de Türkiye'nin güçlü takımları" dedi.
Ertuğrul Sağlam ile ilgili görüşleri sorulan Gerets şöyle konuştu: "Beşiktaş'ın geçen yıl çok iyi bir hocası vardı, şimdi de iyi bir hocayla çalışıyorlar. Bu maç için özel olarak çalışmadık, diğer maçlara hazırlanır gibi hazırlandık, daha önce Türkiye'de maç yapmış, bu tür havaları bilen oyuncularımız var."
Fransız ekibinin kaptanı Lorik Cana da, Beşiktaş taraftarı konusunda Gerets'in kendilerini uyardığını ama bunun, kendilerini etkilemeyeceğini söyledi. Ertuğrul Sağlam'ın, sert oynadıkları için Marsilyalı
oyuncuları eleştirdiğinin hatırlatılması üzerine de Cana, "Fransa'da oynadığımız maçlar gibi oynamıştık. Futbolun gerektirdiği sertlikteydik" cevabını verdi. (Spor Servisi)